Zahraničí

Dianin zásnubní prsten měl patřit Meghan! Královská rodina rozhodla jinak

Dianin zásnubní prsten měl patřit Meghan! Královská rodina rozhodla jinak
Meghan a Harry | Zdroj: Profimedia

Královská rodina vlastní hned několik nejcennějších klenotů na světě. Přestože zásnubní prsten princezny Diany není tím nejdražším šperkem z královské sbírky, jeho ikonická hodnota je nevyčíslitelná. Novou majitelkou prstenu se měla stát Harryho manželka Meghan. To se ale nestalo. A může za to někdo, od koho by to čekal jen málokdo.

Majitelkou tohoto impozantního kousku se měla stát Meghan Markle, která se v roce 2018 provdala za prince Harryho. K zásnubám ani svatbě ale prsten nedostala. Tento oslňující šperk totiž připadl Kate.

Za to, že si prsten s 12karátovým safírem a 14 diamanty nemohla Meghan uložit do své šperkovnice, může někdo, od koho by to nikdo nečekal. Na vině je její manžel Harry. Prsten byl přitom jedním z předmětů, které zdědil po své matce princezně Dianě.

A ačkoliv tomu aktuální napětí v královské rodině nenapovídá, podle zdroje blízkého královské rodině se Harry prstenu vzdal zcela dobrovolně. Učinil přitom krásné gesto a věnoval ho svému bratrovi Williamovi.

Související obsah

​Podle bývalého komorníka princezny Diany Paula Burrella, kterého citoval deník Mirror, dostali Harry i William na památku speciální předmět, který patřil jejich zesnulé matce. Princ William si údajně vybral Dianiny hodinky, které jí věnoval "děda Spencer k 21. narozeninám".

Zásnubní prsten si ponechal princ Harry. "Pamatuji si, že když jsem jako malý kluk držel maminku za ruku, ten prsten mě vždy tlačil, protože byl obrovský," zavzpomínal prý jednou Harry na důvod, proč má pro něj prsten sentimentální hodnotu.

Související obsah

Když v roce 2010 William a Kate oznámili zasnoubení, udělal Harry krásné gesto. Prsten věnoval svému bratrovi, aby ho mohl dát své nastávající. "Bylo to obětavé a laskavé. Přesně takové, jako byla Diana," zavzpomínal komorný.

​Pro prince Williama muselo být Harryho gesto opravdu dojemné. "Byl to způsob, jak zajistit, aby moje matka o nic nepřišla," řekl po zásnubách médiím. Princezna Diana tragicky zemřela při autonehodě v roce 1997 a neměla tak možnost Williamovu vyvolenou poznat osobně. S Kate se princ seznámil až o čtyři roky později.

Podle magazínu Brides pak zásnubní prsten, který v roce 2017 navlékla Meghan, nakonec navrhl Harry osobně. Oslňující šperk obsahuje tři diamanty. Oproti prstenu Kate Middleton je mnohem skromnější, nicméně se hodí k Meghaninému decentnějšímu stylu šperků.

Camilla se zbaví letité královské tradice. Alžběta II. ji přitom milovala:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz