Zajímavosti

Hvězda filmu Což takhle dát si špenát promluvila o netradičních koníčcích

Diváci znají herce Michala Kocourka z filmu Což takhle dát si špenát, kde si zahrál dětskou verzi Vladimíra Menšíka. Ukázal se však i ve snímcích Tankový prapor nebo Copak je to za vojáka. V současnosti patří k nejúspěšnějším divadelním a televizním producentům u nás. Herec prozradil, jak žije, a ukázal svou největší vášeň.

Michal Kocourek se své herecké kariéry nikdy úplně nevzdal a držel se blízko tohoto řemesla. Patří mezi velká producentská esa v Česku, a dokonce vlastní několik divadel. Překvapivý je však jeho koníček, kterému v pandemii přišel na chuť. Podle jeho slov se stal přes noc vášnivým řezbářem.

Herec na své chalupě nedaleko Prahy vytváří různá díla, mezi jeho oblíbené patří socha symbolizující rodinu. "Rodina je opora. Je pro mě také důvodem, proč člověk žije, proč vydělává peníze a proč se nějakým způsobem posunuje. Pro mě má rodina obrovský význam," svěřil se sedmapadesátiletý Michal Kocourek se svým štěstím.

Související obsah

"Upřímně jsem nebyl tolik doma, od dvaceti let jsem podnikal. Věřím ale, že jsem inspirací mých dětí a že se vše dožene. Miluji i svá vnoučata, i když se na roli dědečka ještě vůbec necítím. Ale je tu ta výhoda, že vnoučátka přijedou, zablbnou si, a potom je zase vrátíme mamince a je klid. Už je to náročné," přiznal sympatický umělec v pořadu Život ve hvězdách.

Ve volném čase si Michal vychutnává řezbářství plnými doušky. "Když tvořím sochu, tak vím, co vznikne, ale zároveň to do poslední chvíle nevím. Své další soše chci říkat Pokora. Ale jestli to nakonec bude Pokora, nebo Hrdost, nevím," popsal rozmanitý způsob, jak vznikají jeho díla.

Související obsah

​Další zálibou Michala Kocourka, kterou má už delší dobu, je zdolávání vrcholů. "To je taková moje životní zábava. V podstatě se snažím jak v životě, tak i ve svém volném čase zdolávat vrcholy. Je to výzva," prozradil úspěšný podnikatel svou životní filozofii.

"Kilimandžáro, Brusa… Ono je to vše spíše o cestě než o finálním vrcholu. O zdolávání, kdy máte pokoru k vrcholkům, k masivu a k jeho síle. To samé platí v životě. Pro mě dovršení jakéhokoliv cíle představuje úžasnou cestu," popsal ambiciózní producent.

Související obsah

​Velkou životní etapou byla pro Michala Kocourka i doba herectví. Přestože se jeho profesní dráha stočila jinam, k herectví se nakonec vrátil. Diváci ho mohou vidět v seriálu Bisera Arichteva O mě se neboj.

"Kývl jsem na to s podmínkou, že kdybych to kazil, tak mě musí vyhodit první den. A nakonec se to nestalo. Zahrál jsem si roli, která nebyla úplně malá, a prý jsou všichni spokojení. Pro mě to byl návrat k něčemu, co jsem dobře znal," popsal Michal Kocourek natáčení seriálu, ve kterém představuje majitele advokátní kanceláře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz