Zajímavosti

Martin postavil z lega zpravodajské studio TV Nova. Televize splnila jeho sen

Zpravodajské studio TV Nova, které nedávno oslavilo roční výročí, se dočkalo zmenšené verze postavené z dětské stavebnice. A na svědomí to má Martin z Kutnohorska, který trpí poruchou autistického spektra. Je fanouškem nejen stavebnice, ale i moderátorů Televizních novin.

Nové studio se divákům poprvé představilo loni 5. září. Martin, který trpí poruchou autistického spektra, ze stavebnice staví modely už téměř 18 let. A stejně tak den co den nesmí vynechat ani Televizní noviny. Své dvě nejoblíbenější činnosti se před rokem rozhodl propojit.

Zatímco k ostatním stavbám má Martin k dispozici plány, ty k multifunkčnímu studiu TV Nova veřejné nejsou. A tak si musel vystačit s tím, co vídá na obrazovce. "Jsem fanoušek Televizních novin, pravidelně je sleduji. Já jsem používal ty lego stavby, které jsem měl před tím postavené. Hasičárnu, nějaký ten domek," vysvětlil stavitel lega Martin Procházka.

Související obsah

A protože je Martin fanouškem Televizních novin od dětství, rozhodla se TV Nova mu splnit jeho sen návštěvou studií. Martin se těšil, že uvidí nejen studio v reálné velikosti, ale i moderátory. Ti už na něj čekali. Dokonce si na chvíli zkusil Reyovu stoličku za moderátorským pultem vedle Lucie.

"Obdivuji Martina, protože postavit z lega naše studio je velice obtížné. A jak sám říkal, měl problémy s kostičkami. Postavit si vlastní studio z toho, co člověk vidí v televizi, je fakt těžké. Martin je borec!" uvedla moderátorka Lucie Borhyová.

"Jsem si říkal, že to bude taková dětská stavba, protože to studio je hodně specifické. Ale když jsem to viděl, tak jsem byl nadšený. Je to téměř věrné. Martin je nadšený, je pro to zapálený a plný energie," doplnil moderátor Rey Koranteng.

Martinovi za celou zpravodajskou redakci přejeme, ať ho nadšení neopouští a třeba na viděnou při dalším představení nějakého nového studia.

ls, TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz