Zahraničí

Šílenec řádil v gaybaru v USA, zabil pět lidí. Přemohli ho štamgasti

Nejméně 5 mrtvých a 18 zraněných je výsledek sobotní střelby v gaybaru v americkém Colorado Springs. Střelce se podařilo zadržet.

Policie dostala hlášku o střelbě v coloradském gaybaru Club Q krátce před půlnocí na neděli tamního času. Klub slouží k setkávání gayů i leseb.

"Na místě byl zadržen jeden podezřelý, který byl zraněný, a je v péči zdravotníků. S vyšetřováním pomáhá FBI," citovala agentura AP mluvčí policie Pamelu Castrovou. Policie střelce identifikovala jako 22letého Andersona Lee Aldriche. K útoku použil pušku, policisté na místě pak našli ještě dvě pistole. Aldrichovo zranění nebylo způsobeno pořádkovými silami.

Související obsah

Při střelbě zemřelo 5 lidí a 18 je zraněných, někteří z nich jsou ve vážném stavu. Jestli je do tohoto počtu započítán i střelec, policie zatím nepotvrdila, uvedl americký portál CNN. Stejně tak se policie odmítla vyjádřit k motivu střelce.

"Club Q je zdrcený nesmyslným útokem na naši komunitu. Modlíme se za oběti i za jejich rodiny a přátele, jsme s nimi v našich myšlenkách. Děkujeme za rychlou reakci hrdinných návštěvníků, kteří přemohli střelce a ukončili tak jeho nenávistný útok," uvedl Club Q na sociálních sítích. Policie uvedla, že Aldriche zpacifikovali dva hosté klubu, a vyzdvihla jejich hrdinství.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz