Zahraničí

Pokud nastane v Rusku "Černá labuť", můžeme získat Krym zpět, tvrdí generál

Pokud nastane v Rusku "Černá labuť", můžeme získat Krym zpět, tvrdí generál
Ukrajinský tank | Zdroj: TV Nova

Ukrajinský generál prohlásil, že pokud v Rusku nastane událost označovaná jako Černá labuť, může se stát, že Ukrajina dobyde Krym ještě letos. Zatím mezi ukrajinskými pozicemi a přístupem na Krym leží desítky kilometrů území obsazeného Rusy.

Při své cestě do Velké Británie poskytl ukrajinský generál Volodymyr Havrylov rozhovor pro tamní televizi Sky News. Na dotaz, zda by se úspěch u Chersonu mohl přelít v další válečné úspěchy, jako je třeba dobytí Krymu, odpověděl: "Myslím, že Rusko může čelit 'Černé labuti' přímo ve své zemi, a to může pomoci k našemu úspěchu na Krymu," řekl generál.

Poznamenal také, že by se Ukrajinci mohli dostat na Krym ještě před koncem letošního roku. Černá labuť je označení pro událost, kdy se stane něco neočekávaného, co může významně ovlivnit dění ve světě, a kterou je velmi těžké předvídat. Jako varianty takových událostí uvedl zmizení Putina nebo mocenské změny v Putinově okruhu nejbližších spolupracovníků.

Související obsah

Ukrajinská armáda to má na Krym nyní nejblíže právě z dobytých částí Chersonské oblasti. Od Chersonu je to k Armjansku, který leží na nejbližší pozemní spojnici s pevninou, asi 90 kilometrů, od Nove Kachovky, kde je další most přes Dněpr, asi 70 kilometrů. Nicméně se objevují zprávy, že ruská armáda nyní sází na vylepšování obranných pozic, což by byl spolu se snahou o přejití řeky velký problém pro Ukrajince.

Vojenská situace v okolí Chersonu 19. listopadu 2022 | Zdroj: Se souhlasem MilitaryLand

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz