Domácí

V Praze kolabovala doprava. Nehody a výpadky kamer uzavřely tunely

V úterý ráno silničáři kvůli výpadku kamer na několik hodin uzavřeli Dejvický a Bubenečský tunel na pražském městském okruhu. Krátce po deváté hodině navíc dopravu zkomplikovaly čtyři dopravní nehody ve Strahovském tunelu.

"Pět minut po půl šesté ráno se automaticky uzavřel Dejvický a Bubenečský tunel kvůli výpadku videodetekce. Ve směru k Barrandovskému mostu jsme provoz obnovili v 07:25, ve směru na Troju pak v 08:12," sdělila redakci TN.cz mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy Barbora Lišková.

Podle mluvčí se ale dopoledne stále tvoří kolony v ulicích Strakonická, Povltavská nebo Liberecká. Silný provoz byl také v ulicích, které po povrchu kopírují trasu tunelů. "Nyní již evidujeme kolony na dvě až čtyři minuty," dodala před desátou hodinou Lišková s tím, že ráno si řidiči v kolonách počkali i několik desítek minut.

Související obsah

​Krátce po deváté hodině navíc dopravu v hlavním městě zkomplikovaly čtyři nehody ve Strahovském tunelu směrem na Smíchov. "Tunel je z tohoto důvodu uzavřen a probíhá vyšetřování a odstraňování nehod, které se obešly bez zranění," uvedla v úterý dopoledne policie na svém twitteru.

"Obnovení provozu ve Strahovském tunelu předpokládáme nejpozději v 11 hodin dopoledne," upřesnil pro TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Po celém Česku vyrazili do ulic sypači:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz