Zahraničí

Auto na vánočních trzích v Düsseldorfu vjelo do lidí: Šest zraněných

Auto na vánočních trzích v Düsseldorfu vjelo do lidí: Šest zraněných
Nehoda v Düsseldorfu si vyžádala šest zraněných | Zdroj: Alex Forstreuter / dpa / Profimedia

Na nákupní třídě v centru německého Düsseldorfu se stala v úterý vpodvečer vážná nehoda. Čtyřiaosmdesátiletý řidič SUV nejprve naboural několik vozidel a zaparkovaných koloběžek a poté najel do lidí. Zranilo se šest lidí, z toho dva leží v nemocnici ve vážném stavu. Podle předběžných zpráv vyšetřovatelů nešlo o úmyslný čin.

V úterý těsně před 18. hodinou zavládla v centru německého Düsseldorfu panika. Řidič (84) černého SUV ztratil z neznámých důvodů kontrolu nad svým vozidlem. Nejprve namířil svůj mercedes proti jinému autu, poté najel do řady zaparkovaných elektrokoloběžek a nakonec srazil několik lidí, informoval deník Bild.

Nejméně šest lidí se zranilo, dva z nich jsou v kritickém stavu, uvedla policie. Nebýt však patníků na okraji silnice před vánočním trhem, které vozidlo nakonec zastavily, mohla mít nehoda podle médií ještě daleko horší následky.

Související obsah

​Proč muž havaroval, zatím není jasné. Novináři mluví o možnosti, že seniora mohla podráždit světla semaforů v kombinaci s mrholením.

Podle vyšetřovatelů šlo s nejvyšší pravděpodobností o nehodu, nikoliv o úmyslný útok. Nasvědčuje tomu i reakce seniora a jeho spolujezdce po nehodě. Oba byli v šoku, uvedl portál Focus.

Incident na rušné nákupní třídě v Němcích okamžitě probudil vzpomínky na nedávný útok z oblasti berlínského náměstí Breitscheidplatz. Do lidí, mezi nimiž byli především žáci na školním výletě, měl najet 29letý řidič. Na místě zemřela učitelka a 14 dětí se zranilo. Hlavní podezřelý měl údajně trpět paranoidní schizofrenií.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz