OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Dámy, krásné nehty jsou vaší vizitkou. Staráte se o ně?

Dámy, krásné nehty jsou vaší vizitkou. Staráte se o ně?
Zdroj: INCA COLLAGEN

Ruce patří jednoznačně mezi ta místa na těle, kteých si muž u žen při seznámení všimne jako první. A nehezké, dolámané, nebo dokonce dokousané nehty dokáží vyvolat opravdu špatný dojem. Většinou si dámy myslí, že s lámavými a slabými nehty nelze nic dělat a může za to genetika. Není to tak a my vám teď poradíme, jak můžete svým nehtům pomoci.

Vůbec zde přitom nejde o to, abyste měli neustálé nehty v tip-top stavu, jde spíše o jejich zdraví a dobrou kondici. Zakrývat poškozené a lámavé nehty umělými je jen prodlužování problémů. Proto radíme spíše starat se o své přírodní nehty navenek i zevnitř – pomocí správné výživy.

Tak jako pro zdravou pokožku, i pro zdravé nehty potřebujeme pestrou a vyváženou stravu plnou vitamínů a minerálů, které tělo pro tvorbu nehtů využívá. Patří sem vitamín B7, železo, hořčík, zinek a vitamíny C a E. Důležité je také konzumovat zdravé omega-3 kyseliny a bílkoviny, které přispívají k tvorbě keratinu. Například kolagen nehty ovlivňuje pozitivně jako jedna z nejdůležitějších stavebních bílkovin. Tvoří až 80 % pokožky člověka a právě na kvalitě kůže závisí i tvorba zdravých a krásných nehtů.

Dámy už znají vliv kolagenu na krásu. Podporuje elasticitu pokožky a díky kolagenu se kůže může rychleji regenerovat. Mimo jiné kolagen ovlivňuje zdraví vlasových kořínků a napomáhá tak růstu vlasů. Podobně je to u nehtů. Lidské tělo si kolagen tvoří samo, avšak v dostatečném množství jen do určitého věku. Nedostatek kolagenu se může mimo jiné projevovat také v podobě lámání nehtů. Už kolem třicítky se proto vyplatí doplňovat si kolagen zvenčí.

Když si ale vybíráte kolagenový doplněk, je dobré si dávat pozor na to, aby byl bioaktivní, hydrolyzovaný za studena, 100% čistý bez příměsí a ve formě prášku. Takové doplňky se získávají štěpením kolagenu z živočišných zdrojů, po štěpení vznikají kolagenové peptidy, které by měly mít zachovanou potřebnou strukturu, aby byly bioaktivní a pro lidské tělo využitelné. Jednotkou na našem trhu je stále český produkt Inca Collagen, který se získává z mořských ryb enzymatickým štěpením. Jedná se o štěpení za studena, při kterém se dbá na zachování bioaktivity peptidů. Inca Collagen není dochucený, jsou to jen čisté kolagenové peptidy z ryb v prášku.

Zdroj: INCA COLLAGEN

Pravidelné užívání Inca Collagen pomáhá udržovat zdravou strukturu pokožky a tím působí i na tvorbu pevnějšího keratinu, ze kterého pak pozůstávají pevnější a zdravější nehty. Menší lámavost, třepení nehtů, rychlejší růst, to jsou nejčastější účinky Inca Collagenu, které hlásí spokojené zákaznice:

“Mně Inca Collagen pomohl především po stránce ženské - posílily se mi nehtová lůžka, zmírnilo se šílené vypádávání vlasů, pleť dostala jiskru a zmizela suchá šupinatá místa... a mám pocit, že i vrásky v obličeji nejsou tak výrazné!” Marťa Ratt

“Díky Inca Collagenu mám mnohem pevnější nehty a i vlasy začaly podrůstat.” Markéta Švejdová

Díky těmto účinkům si prémiový Inca Collagen za sedm let na českém a slovenském trhu získal již více než 200 tisíc spokojených zákazníků. A ne náhodou si získává zejména srdce žen. To však neznamená, že pánové nemívají problémy s nehty. Jelikož je kolagen univerzální bílkovina, kterou máme v těle všichni a každému může chybět, bude Inca Collagen ideálním dárkem i pro pány.

O nehty pečujte i zvenčí. Pravidelné zastřihování a pilníkování je samozřejmost, vyhýbejte se mechanickému poškození a při domácích pracích si nezapomeňte natáhnout ochranné rukavice. Radí Anita Nopp, podoložka a odborná pedikérka z nopp&nopp medical centrum v Bratislavě: „Při klasickém ošetření nehtů a vůbec i rukou, bychom měli dbát například na krémování nebo mazání rukou a nehtů, předejdeme tak vysoušení a praskání kůže, jak na rukou, tak i na kůži kolem nehtů. Je to opatření proti tvorbě záděrů, prasklin a to hlavně v zimním období. Nejlepší je si tuto péči osvojit jako denní rituál. Nehty pilníkujeme do jednoho směru, abychom nespustili proces štěpení nehtů.”

Přirozené nehty jsou stejně nejkrásnější, co říkáte? Abyste si je udrželi, hlídejte si jídelníček, pořádně se o nehty starejte a chraňte si je, ale nezapomínejte ani na pravidelné užívání Inca Collagen. Ať už vaše nehty trpěly čímkoli, díky těmto radám je určitě dostanete zpět do formy.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz