Domácí

Tisíce pražských domácností jsou bez tepla a teplé vody. Týká se to i škol

Od jedné hodiny ráno se ve čtvrtek ocitly tisíce pražských domácností bez dodávek tepla a teplé vody. Po několikahodinovém výpadku začalo teplo proudit po celé Praze kromě Vršovic. Mezi 18. a 20. hodinou by pak mělo dojít k obnově dodávek i tam.

Pražská teplárenská ve čtvrtek na svém webu informovala o přerušení dodávek tepla a teplé vody u řady odběrných míst.

"Příčinou byly dvě havárie na potrubí v ulicích Zálesí v Krči a Moldavská ve Vršovicích, přičemž jednu jsme už odstranili. Bez tepla a teplé vody se ocitlo zhruba 20 tisíc domácností na Chodově a Opatově, dále od Krče směrem Kamýk, Libuš a Modřany," sdělil redakci TN.cz vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské Pavel Maďar.

Související obsah

​Technici odpoledne obnovili dodávky pro část odstavených domácností zavedením náhradního zdroje v Krči. "Nejdřív jsme ovšem museli odstranit jednu ze dvou ranních havárií. Na Jižním Městě už jsme dodávky částečně obnovili kolem desáté hodiny dopoledne, stejně tak v Modřanech a na Lhotce," dodal Maďar s tím, že před 15. hodinou se obnovila dodávka také v Krči, Kamýku a Libuši.

Bez tepla a teplé vody byly i všechny administrativní budovy v postižených oblastech včetně škol. "Thomayerovy nemocnice se to netýká, ta má totiž svou interní zdrojovou základnu," upřesnil Maďar. Pražský radní Jan Chabr informoval, že některé školy přerušily výuku.

Po páté hodině odpolední se firmě podařilo obnovit dodávky tepla po celé Praze kromě Vršovic. Pražská teplárenská očekává, že i tam dodávky tepla obnoví mezi 18. a 20. hodinou. Opravy se však prý mohou protáhnout až do pátku.

Výpadek dodávek tepla a teplé vody v Praze | Zdroj: Pražská teplárenská

V Rokytnici byly bez tepla stovky lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz