Domácí

Zaběhnutá kráva demolovala Ostravu. Uspali ji na hřbitově

Ostravská městská policie ve čtvrtek zveřejnila video z minulého týdne, na kterém pobíhá ulicemi města mladá jalovice. Kráva si svou nově získanou svobodu užívala necelých 14 hodin, po jejím odchycení na hřbitově ji uspal veterinář.

Strážníci z Ostravy dostali minulý týden ve středu krátce po půl deváté večer oznámení o zatoulané krávě, která běhá po městě. Další oznámení obdrželi následující den před půl devátou ráno.

"Při vykládce utekla ze statku své chovatelce mladá jalovice. Brázdila Slezskou Ostravu a chovala se doslova jako utržená ze řetězu," napsali ostravští strážníci na svém facebooku.

Související obsah

​Odchytit zatoulané zvíře se snažili strážníci společně s policisty a hasiči. "To se jim podařilo až druhý den – ve čtvrtek před půl 11 dopoledne na hřbitově," sdělil redakci TN.cz mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Právě tam pak jalovici uspal přivolaný veterinář. Poté ji strážníci živou a zdravou předali zpět majitelce, která podle mluvčího celou dobu spolupracovala s městskou policií.

Související obsah

​​"Majitelka neučinila opatření nezbytná pro zabránění úniku hospodářského zvířete podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Přestupek jsme postoupili Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava," doplnil Machů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz