Domácí

Seniorka se musela dopravit na operaci. Taxikářka ji připravila o tisíce korun

Za 50kilometrovou cestu taxíkem zaplatila jedna seniorka z malé obce na Kladensku téměř šest tisíc korun. Žena se potřebovala dostat na operaci do pražské nemocnice a jiná možnost nebyla. Přestože si stěžovala a snažila se dostat od řidičky vysvětlení, proč je to tak drahé, taxikářka byla neoblomná. Televizi Nova se ji ale podařilo najít. A žena slíbila, že peníze do Vánoc vrátí.

Šest tisíc korun – to je cena, za kterou se běžně taxíkem svezete z hlavního města například až na Moravu nebo z Brna do Vídně a zpátky. Po 69ileté seniorce z Kladenska tuto částku chtěla taxikářka za cestu do Prahy dlouhou 50 kilometrů.

Jízda začala ve středočeské Kačici, během cesty si taxikářka účtovala i 180 korun za kilometr. Situaci popsala i dcera okradené seniorky Eva Levá. "Maminka mi volala ihned po události, volala jsem neprodleně paní taxikářce, ta byla arogantní, řekla mi, že si můžu stěžovat, kde chci, protože se každý má živit," řekla.

Související obsah

​Legislativa řidičům taxislužby dovoluje stanovit si cenu za přepravu, jakou chtějí. Kromě městských vyhlášek, ty ji regulují. Jenže morální aspekt také hraje roli.

"Podle mého právního názoru měla být klientka o ceně poučena, aby měla možnost nesouhlasit. Tady pochybení taxikářky vidím," zhodnotil advokát Jan Černý.

Související obsah

​"Asi bych to přirovnal ke šmejdům mezi taxikáři. Ta cena by se měla pohybovat odhadem kolem 1 300 korun," dodal manažer taxislužby Kornel Altman. Dcera seniorky zkušenost své maminky s taxikářkou zveřejnila na internetu a reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Taxikářku televize Nova požádala o vyjádření. Nakonec s rozhovorem souhlasila. "Já se velice omlouvám, měla jsem finanční krizi, tak jsem myslela, že si přilepším. Jsem domluvená s paní, celou částku vrátím zpět. Veřejně se všem omlouvám, už se to nestane," řekla taxikářka. Případem se zabývá i Česká obchodní inspekce. Ta má 30 dnů na jeho prošetření.

kh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz