Domácí

Horor na ruském kole v Brně. Lidé zůstali uvězněni v kabince, obsluha odešla

Horor na ruském kole v Brně. Lidé zůstali uvězněni v kabince, obsluha odešla
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Desítky minut hrůzy zažili v pátek večer lidé, kteří se rozhodli vyzkoušet ruské kolo na Moravském náměstí v Brně. Uprostřed jízdy se stroj zastavil a jeho obsluha odešla. Několik lidí tak zůstalo viset desítky metrů nad zemí.

Nepříjemný zážitek z vánočních trhů na Moravském náměstí v Brně si odnesli lidé, kteří se v pátek večer rozhodli projet na ruském kole. Kolo se během jízdy totiž zastavilo, a když už cestujícím začínala situace připadat divná, zjistili, že obsluha stroje nejspíš odešla.

"Krátce před desátou hodinou nás kontaktovala žena, že je už nějakou dobu na ruském kole a že jí připadá podezřelé, že se dole na stanovišti obsluhy nesvítí," sdělil redakci TN.cz mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Související obsah

"Na místo přijela hlídka, zjistila, že je na kole několik uvázlých osob. Sehnala obsluhu kola, která do deseti minut přišla a opět atrakci spustila. Lidé pak mohli konečně vystoupit," popsal záchranu cestujících policejní mluvčí

Podle Švába nejednala přitom obsluha kola protiprávně. "Obsluhu jsme důrazně poučili, aby příště, až to bude vypínat, opravdu zkontrolovala, zda tam nikdo není," dodal.

Redakce TN.cz se snažila kontaktovat také jednatele firmy ConFolding, jež kolo provozuje, aby se k případu vyjádřil. Marně, reagoval pouze zavěšením telefonu.

Podobný problém řešili také ve Štětíně. Tam se kolo zastavilo kvůli výpadku proudu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz