Zahraničí

Zemřela hudební legenda 80. let. Její hit zná každý

Ve věku 63 let zemřela oscarová zpěvačka Irene Cara, která v 80. letech kralovala světovým hitparádám. Popularitu získala díky skladbě Fame, která byla titulní písní filmu Sláva, kde si zpěvačka také zahrála hlavní roli. O několik let později prorazila s ještě větším hitem What a Feeling z filmu Flashdance, za který získala Oscara a ceny Grammy.

O úmrtí zpěvačky se na sociálních sítích spekulovalo již několik dní. V sobotu tuto zprávu potvrdila na twitteru její marketingová manažerka Judith Mooseová. "S hlubokým zármutkem oznamuji, že Irene Cara zemřela. Oscarová herečka, zpěvačka, skladatelka a producentka zesnula ve svém domě na Floridě," napsala a dodala, že příčina smrti je zatím neznámá. 

"Irenina rodina si vyžádala soukromí, aby se vyrovnala se svým zármutkem. To je ta nejhorší část práce. Nemohu uvěřit, že jsem to musela napsat, natož tu zprávu zveřejnit. Byla to nádherně talentovaná duše, jejíž odkaz bude žít navždy prostřednictvím její hudby a filmů," dodala Mooseová.

Související obsah

​Irene Cara Escalerová se narodila na konci 50. let v newyorském Bronxu. Do hudebního průmyslu se dostala již ve svých pěti letech, kdy začala zpívat a tančit na španělském televizním kanále, připomíná týdeník Newsweek.

Velký průlom v kariéře zaznamenala v roce 1980, kdy se objevila v hlavní roli Coco Hernandezové v muzikálu Sláva, ke kterému nazpívala i stejnojmennou titulní píseň Fame. Za ni také získala dvě nominace na cenu Grammy.

Ještě větší slávu jí ale o tři roky později přinesl hit What a Feeling z filmu Flashdance. Tato skladba jí vynesla hned dvě ceny Grammy za nejlepší sólový popový výkon a nejlepší soundtrack k filmu. A zároveň díky ní získala Oscara za nejlepší filmovou píseň. Jak skladba Fame, tak What a Feeling dobyly vrcholy hitparád napříč celým světem.

Kromě Slávy se Cara objevila i v dalších filmech, například ve snímcích V žáru velkoměsta, Úplné šílenství nebo Taxikáři. Největší popularitě se těšila právě v 80. letech, kdy byla její kariéra na vrcholu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz