Domácí

Vánoční horečka stoupá. Lidé zaplňují obchody, vyšší slevy už prý nebudou

Nákupní horečka v Česku začíná nabírat na obrátkách. Tržby obchodníků stoupají a auta se zákazníky zaplňují parkoviště obchodních center. Po černém pátku na řadě míst pokračovaly i v sobotu výprodeje.

Období žní pro obchodníky a období shonu pro ty, kteří se připravují na Vánoce. Podle odborníků byste neměli s nákupy otálet. "Výraznější slevy než v období Black Friday se očekávat nedají. Prakticky už není kam jít. Kdo chce nakoupit, neměl by váhat," zhodnotil marketingový odborník Jan Vetyška.

A lidé doporučení marketingových expertů vyslyšeli. V Českých Budějovicích u obchodního centra bylo už v sobotu dopoledne skoro celé parkoviště zaplněné. Před obchodním centrem v pražských Letňanech zbývalo už jen pár volných míst a zaparkovat v Brně byl také malý zázrak.

Související obsah

​Hitem letošních Vánoc vzhledem k vysokým cenám energií mají být věci, které zahřejí, elektronika a samozřejmě i hračky. "Vypadá to, že nákupní horečka začala právě dnes, tak máme radost, vidíme to kolem sebe," řekla ředitelka hračkářství Jana Vychodilová.

​Jenže pozor, vánoční čas je lákadlem i pro kapsáře. "Policisté z oddělení prevence budou po celou adventní dobu v okolí vánočních center na tuto problematiku upozorňovat," uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Podle agentury Ipsos i přes vysokou inflaci a energetickou krizi každý z nás v průměru za vánoční nákupy utratí o tisícovku víc než loni, tedy 13,5 tisíce korun. Psychologové ale varují. Vánoční nákupy berte s nadhledem a rozhodně si stresem a shonem nenechte advent pokazit.

kh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz