Krimi

Okolnosti děsivého případu v Praze: Vše nasvědčuje dvojité vraždě a sebevraždě

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování sobotního hrůzného případu, který se stal v parku v pražských Čakovicích. Podle tamního starosty šlo o rodinnou tragédii. Mohlo jít o dvojnásobnou vraždu a sebevraždu. Podle informací televize Nova je jednou z obětí i dítě.

K místu tragédie okamžitě vyrazili kriminalisté z pražské mordparty. Pokaždé, když jdou tito policisté do terénu, nevěstí to nic dobrého. Jinak tomu nebylo ani v sobotu v čakovickém lesíku. Podle místních se tam střílelo.

"Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že na místě došlo k dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě jednoho ze zemřelých," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Podle informací televize Nova byly oběti z Letňan. "Žena, muž a dítě byly nalezeny bez známek života," prozradila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Související obsah

​Vše se odehrálo jen pár desítek metrů od frekventované cyklostezky. Lesík, kde se tragická událost stala, je těžko přístupný. "V té lokalitě jsou asfaltové cesty, takže se to využívá na procházky, cyklistiku. Já bych chtěl této rodině vyjádřit upřímnou soustrast," vyjádřil se starosta Čakovic Jiří Vintiška (ODS).

V tom, kdo za činem stojí, mají kriminalisté zřejmě už jasno, jelikož po nikom spojeným s činem prý nepátrají.

Počet vražd v Česku oproti loňsku výrazně stoupl, obětí je téměř o polovinu víc. "Nejčastější vraždy jsou mezi osobami blízkými, oběti pachatele znaly, nebo se s nimi předtím setkaly," vysvětlil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Černé kronice přitom letos vévodí Ústecký kraj, kde od začátku roku kriminalisté vyšetřovali už 19 vražd.

sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz