Zahraničí

Oslavy marockých fanoušků se v Belgii a Nizozemsku zvrhly v nepokoje

Vodní děla, slzný plyn, zranění policisté, zapálená auta, rozbité výlohy. Oslavy fanoušků s marockými kořeny po výhře Maroka nad Belgií na fotbalovém mistrovství světa se v neděli v Belgii a Nizozemsku zvrhly v násilné nepokoje.

Tisíce fanoušků zaplavily ulice několika belgických měst po překvapivém vítězství Maroka 2:0. V Belgii žije půl milionu lidí s marockými kořeny. Oslavy v Bruselu, Antverpách a Lutychu se záhy proměnily v boj s policejními těžkooděnci, informoval list Daily Mail.

Centrum Bruselu připomínalo válečnou zónu. Desítky výtržníků převracely a zapalovaly auta i elektrické koloběžky, házely cihly a zápalné lahve, rozbíjely výlohy obchodů. Policisté je rozháněli slzným plynem a vodními děly. Části centra byly uzavřeny, nejezdilo metro ani tramvaje. Nad městem létal vrtulník.

Související obsah

​Policie zadržela v Bruselu desítku výtržníků, dalších tucet při podobných incidentech v Antverpách. V Lutychu zaútočil dav 50 lidí na policejní stanici, rozbil okna a poškodil dvě policejní auta.

Stranou nezůstali ani rozdivočelí maročtí přistěhovalci v Nizozemsku. Těžkooděnci rozháněli davy výtržníků v Amsterdamu, Rotterdamu a Haagu, uvedl web dutchnews. Policie zatkla několik lidí. V Rotterdamu utrpěli podle AP zranění dva strážci zákona.

Situace se ve všech městech uklidnila až pozdě večer.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz