MS ve fotbale 2022

Další senzační výsledek. Maroko překvapivě porazilo nevýraznou Belgii

Ve druhém kole skupiny F na fotbalovém mistrovství světa proti sobě nastoupili hráči Belgie a Maroka. Obě strany si vytvořily hodně šancí, ale proměnit je dokázali jen Maročané. Po gólech Sabiriho a Aboukhlala porazilo Maroko Belgii 2:0.

Belgičané v zápase s Kanadou příliš nepřesvědčili, ale dokázali vyhrát. A v případě další výhry si mohli předčasně zajistit postup ze skupiny. Maroko se však po bezgólové remíze chtělo střelecky prosadit.

Na nástupu týmů se objevil mezi hráči Maroka i brankář Bono, ale do zápasu nakonec nezasáhl. Těsně před začátkem utkání měl Bono nějaký problém, a proto místo něj zápas odchytal Munir.

V prvním poločase byli nebezpečnější Belgičané. Velkou šanci měl už v páté minutě Michy Batshuayi, ale brankář Munir šanci zneškodnil. Na druhé straně se do šance dostal díky své rychlosti Hakimi, ale branku netrefil.

Na konci prvního poločasu Maroko zahrávalo přímý kop. Zijach nacentroval tak dobře, že míč zamířil bez tečování rovnou do branky. Gól však po zásahu VAR nebyl uznán, protože Saiss, který svým pohybem ovlivnil belgického brankáře, vybíhal v době kopu z ofsajdu.

Druhý poločas přinesl dost šancí, ale první gól padl až v 73. minutě. Připomínalo to situaci z konce prvního poločasu. Maročané měli výhodu přímého kopu a Abdelhamid Sabiri se trefil rovnou do branky. Tentokrát nikdo v ofsajdu nebyl a Maroko šlo do vedení.