Domácí

Sbírka Krabice od bot je v plném proudu. Potřeba jsou dárky pro kluky

Celorepubliková sbírka Krabice od bot je v plném proudu. Lidé nosí krabice od bot naplněné různými hračkami pro děti, které jsou zasažené chudobou. Málo je ale dárků pro kluky.

Krabice od bot je největší česká sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi. "Je to vlastně jen obal, podle kterého se sbírka jmenuje, protože do té krabice dárci nejčastěji společně s dětmi dávají hračku, sladkosti nebo třeba knížku, která by mohla udělat dětem radost," popsala manažerka sbírky Zdeňka Sobotová.

Pokud nemáte čas lítat po obchodech, můžete přispět i on-line. "To je pro zaneprázdněné lidi, kteří neradi nakupují a balí dárky. Ti prostě můžou poslat peníze a díky tomu můžeme pomáhat po celý rok. A třeba pro děti z Mostu udělat mikulášskou besídku nebo opékání buřtů," nastínila Sobotová.

Související obsah

​S Diakonií ČCE na sbírce Krabice od bot spolupracuje i TV Nova. "Pro nás je to letos už třetí spolupráce s Diakonií, takže jsem na to hodně pyšná. Jsme největší televize s největším dosahem a Diakonie ČCE je velmi dobře zavedená organizace také s obrovským dosahem, takže si myslím, že spojením našich sil můžeme dosáhnout neuvěřitelného vlivu a pomoci mnoha dětem," podotkla generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Hledání vhodných příjemců není tak snadné, jak by se mohlo zdát. "Sběrná místa od léta oslovují organizace, které pracují s dětmi v jejich okolí, jako jsou azylové domy nebo nízkoprahové domy a různá krizová centra. Ptají se u pediatrů, ve škole na to, jestli tam jsou nějaké děti, které by toto ocenily. A tímto způsobem dokážeme dosáhnout na každé páté dítě postižené chudobou v Česku," vysvětlila Sobotová.

Související obsah

​Sbírka probíhá už týden, končit ale bude už v neděli 4. prosince. "Jestli můžete, tak přitlačte u dárků pro kluky. Každoročně se nám hromadí mnohem více dárků pro děvčátka než pro chlapce, zvlášť od osmi let věku a výše. V tuhle chvíli máme dvakrát víc rezervovaných dárků pro holky. Klukům můžete pořídit nějaká sluchátka, míč nebo třeba ponožky," uzavřela Sobotová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz