Zahraničí

Nový zatykač na muže podezřelého z únosu Maddie. Měl toho mít na svědomí víc

Nový zatykač na muže podezřelého z únosu Maddie. Měl toho mít na svědomí víc
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Ačkoliv už pětačtyřicetiletý Christian Brückner sedí ve vězení, německý soud na hlavního podezřelého v kauze zmizelé Madeleine McCannové nyní vydal nový zatykač. Úřady měly obavy, že by se muž mohl předčasně dostat na svobodu a utéct. Zodpovídat se však má z dalších pěti sexuálních zločinů.

Státní zastupitelství v německém Braunschweigu v říjnu obžalovalo Christiana B. z dalších pěti sexuálních zločinů, které měl spáchat v Portugalsku mezi lety 2000 a 2017. V případech figurují tři ženy a dvě děti, informoval německý Bild.

Obviněním se nyní zabýval okresní soud, který došel k názoru, že Brückner mohl ohavné činy opravdu spáchat. Aby nenastala situace, že se hlavní podezřelý dostane ještě před vynesením rozsudku na svobodu a uteče, byl na něj vydán nový zatykač.

Brücknerova obhájce Friedricha Fülschera toto opatření příliš nepřekvapilo. "Dalo se to předvídat, zvláště když je Braunschweig považován za místo jurisdikce, kde se mezi soud a státní zastupitelství vejde sotva cár papíru. V konečném důsledku je zatýkací rozkaz stejně neúčinný, protože jej nelze vykonat," reagoval.

Související obsah

​Brückner si v současné době odpykává ve vězení sedmiletý trest za mučení a znásilnění 72leté Američanky v Portugalsku. Brány věznice by mohl opustit v roce 2025, což vzal soudce v potaz. Zatykač však musí nejprve odsouhlasit Itálie, kde byl v roce 2018 Brückner zadržen pro jiný trestný čin, než ho tamní úřady vydaly k trestnímu stíhání do Německa, jak upozornil portál Spiegel.

Tříletá britská holčička Madeleine zmizela v květnu 2007 z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz v regionu Algarve. Její rodiče byli zrovna na večeři v blízké restauraci.

Vyšetřovatelé od začátku pracovali s verzí únosu, ze kterého po určitou dobu podezírali dokonce právě příbuzné dívenky. Až v roce 2020 začali němečtí vyšetřovatelé otevřeně mluvit o tom, že za zmizením a nejspíš i smrtí Madeleine McCannové by mohl stát Christian Brückner už v letech 1994 a 2016 odsouzený za sexuální zneužívání dětí. K únosu Maddie se doposud nepřiznal.

Záhadné zmizení Maddie: Policie má podezřelého (10/2020):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz