Domácí

Opilý řidič usnul a blokoval provoz. Poté naboural do tramvaje i do policejního auta

V úterý dopoledne se v Praze stala kuriózní dopravní nehoda. V ulici Francouzská usnul řidič ve svém autě, čímž zablokoval provoz. Když se ho přivolaní policisté pokoušeli vzbudit, rozjel se a postupně naboural tramvaj, další auto i služební vůz policie.

Nevhodné místo pro svůj odpočinek si v úterý dopoledne vybral řidič, který ve svém autě usnul v pražské ulici Francouzská. Zablokoval tím dopravu, a lidé proto přivolali policii.

"Když policisté přijeli na místo, snažili se spícího muže vzbudit tím, že mu zaklepali na boční sklo. Blokoval totiž vjezd do budovy. Když se vzbudil, rozjel se a naboural do tramvaje. Následně naboural jiné auto, a nakonec i zaparkovaný služební vůz policie," popsal redakci TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Související obsah

​Řidič zřejmě dobře věděl, proč chce z místa ujet a proč se nechce konfrontovat s policií. "Dechová zkouška u řidiče ukázala přes jedno promile alkoholu, test na drogy prokázal pervitin, kokain a marihuanu," upřesnil mluvčí.

Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jelikož navíc způsobil dopravní nehodu, hrozí mu nyní až tříletý pobyt za mřížemi.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz