Domácí

V sídle technologické firmy Xixoio zasahovala policie. Měla i zatýkat

V sídle technologické firmy Xixoio zasahovala policie. Měla i zatýkat
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

V sídle technologické firmy Xixoio v úterý zasahovala policie. Příslušníci Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prohledávali kanceláře společnosti zabývající se investicemi do digitálních tokenů. Přesný důvod zásahu zatím není známý.

Budova technologické investiční firmy Xixoio v Praze 8 se stala v úterý dějištěm policejní razie. Policisté navštívili vedení společnosti a údajně při zásahu prohledávali kanceláře. Otázkám se neměli vyhnout ani menší akcionáři firmy.

Týdeník Euro uvedl, že podle jeho informací byli zadrženi i představitelé firmy. Těmi jsou Richard Watzke a Henry Ertner, kteří měli skončit ve vazbě. Přesný důvod zadržení obou mužů není zatím známý.

Související obsah

Policie potvrdila provedení razie, příliš mnoho informací ale nesdělila. "Mohu pouze v obecné rovině uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení," sdělil TN.cz mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Xixoio je technologický start-up zaměřující se na obchodování s digitálními tokeny a jejich zřizování. Firmám umožňuje vytvořit si svůj vlastní digitální token založený na technologii blockchainu. Jde o elektronickou obdobu dluhopisů, jejichž prodejem mohou firmy získat další kapitál.

Připomeňte si červnovou razii v Praze, která odstartovala kauzu Dozimetr:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz