Domácí

V Českém Těšíně hořel panelový dům. Oheň zachvátil nejvyšší patro

Rozsáhlý požár zasáhl ve středu dopoledne panelák v Českém Těšíně. Oheň zachvátil dvanácté, tedy nejvyšší patro budovy. Hasiči museli z domu evakuovat 40 lidí. Požár se jim naštěstí podařilo zkrotit dříve, než napáchal větší škody. Lidé se tak už mohou do svých bytů postupně vracet.

K požáru ve dvanáctipatrovém panelovém domě vyjížděly ve středu dopoledne jednotky hasičů, záchranářů i policie. Oheň zachvátil nejvyšší patro a střechu bytovky. "Na místě je výšková technika, hlavní zásah probíhá vnitřkem domu," popsal zásah mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Na místě je také přistavený autobus určený pro evakuované obyvatele domu. "Celkem bylo evakuováno 40 lidí. Z toho šest lidí skončilo v péči zdravotníků," sdělila mluvčí moravskoslezských policistů Daniela Vlčková.

Související obsah

Požár se hasičům podařilo zkrotit dříve, než se rozšířil i do nižších pater. Krátce po jedenácté hodině tak začali hasiči s dohašováním spáleniště. Příčina požáru zatím není známá a na jejím zjišťování budou s hasiči spolupracovat policisté.

Celkem požár zničil čtyři byty. Pátý byl poškozen hasební vodou a hasiči jej vysušují průmyslovým vysavačem. Obyvatelé domu se mohou do svých bytů opět postupně vracet, a to až do devátého patra. Na návrat do bytů ve vyšších patrech budou dohlížet policisté, jakmile bude jisté, že obyvatelé bytů nejsou v ohrožení.

Na fotografie z požáru paneláku v Českém Těšíně se můžete podívat zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz