Domácí

Za požár na Mladoboleslavsku může žhář. Škoda je tři miliardy

Lednový požár výrobní haly na Mladoboleslavsku má mít na svědomí 35letý muž z Českolipska. Podle policistů úmyslně založil oheň v místě, kde byly dlouhodobě uskladněny dřevěné palety, a způsobil tak škody za téměř tři miliardy korun. Kriminalisté muže obvinili z obecného ohrožení. Hrozí mu až 15letý pobyt za mřížemi.

Za lednovým požárem v Čejetičkách na Mladoboleslavsku nestojí nedbalost, ale žhář. K těmto závěrům došel vyšetřovatel hasičů i policie.

Kriminalisté z obecného ohrožení obvinili 35letého muže z Českolipska. Muž je podezřelý z toho, že ve výrobní a skladovací hale na Mladoboleslavsku úmyslně založil požár poblíž dřevěných palet. "Plameny se rozšířily i na vedlejší výrobní a skladovací halu, kterou požár zcela zničil. Vyšetřování je proti obviněnému vedeno vazebně, a to z důvodu, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání," vysvětlila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Související obsah

​Muž měl způsobit škodu za bezmála tři miliardy korun. "Trestní zákoník vymezuje za úmyslný trestný čin obecného ohrožení, při kterém byla způsobena škoda velkého rozsahu, v případě odsouzení trest odnětí svobody na osm až patnáct let," upozornila Suchánková.

K rozsáhlému požáru v obci Čejetičky na Mladoboleslavsku vyjížděly v sobotu 29. ledna 2022 po půl deváté večer všechny záchranné složky. Hořet začalo ve venkovních prostorech, plameny ale přeskočily i na vedle sídlící výrobní a skladovací haly s uskladněnými plastovými komponenty do osobních vozidel.

Na místě zasahovalo 13 jednotek hasičů. Trvalo několik hodin, než se požár podařilo dostat pod kontrolu a uhasit. Kriminalisté pracovali původně se třemi verzemi, jak k požáru došlo. První verzí bylo, že požár někdo založil úmyslně, kooperovali ale i s možností, že šlo o nedbalost a nevylučovali ani technickou závadu.

Obří požár na Mladoboleslavsku začali policisté vyšetřovat na konci ledna:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz