Domácí

Doprava v Praze kolabuje. Závada trakčního vedení zastavila tramvaje

Tramvaje v centru Prahy téměř nejezdí. Na vině je poškozené trakční vedení. Dotčené spoje tak Pražská integrovaná doprava odklonila na jinou trasu. V tomto týdnu se jedná již o druhou významnou závadu v hromadné dopravě hlavního města.

Cestující, kteří čekali v ulicích Lidická, Na Moráni, Myslíkova, na Palackého náměstí a Rašínově nábřeží, doufali v příjezd svého spoje marně. Poškozené trakční vedení totiž nepustilo tramvaje na tuto trasu. A to ani v jednom směru.

Tramvajové linky tak musely být odkloněny na objízdnou trasu vedoucí například přes zastávku Karlovo náměstí či Národní divadlo. Část provozu byla zastavena úplně. Znovu obnoven by pak měl být okolo osmé hodiny večer. "Pro dopravu z centra na Smíchov a zpět použijte, prosím, především linku B metra," uvedla Pražská integrovaná doprava.

Související obsah

V tomto týdnu nejde o první závadu, která by výrazně omezila dopravu v metropoli. Úterní ráno znepříjemnil cestujícím spadlý podhled držící kabely ve stanici metra B Smíchovské nádraží. Provoz byl tak zastaven mezi stanicemi Nové Butovice a Florenc v obou směrech. Znovu obnoven byl až po více než hodině.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz