Domácí

Část pražského metra se zastavila. Viděl jsem záblesk a cítil kouř, popsal svědek

Část linky B pražského metra v úseku mezi Novými Butovicemi a Florencí byla více než hodinu mimo provoz. Podle portálu Pražské integrované dopravy se jednalo o technickou závadu. Jak popsal svědek pro TN.cz, porucha se stala ve stanici Smíchovské nádraží, kde viděl záblesk a ucítil kouř, obě soupravy metra se zastavily.

Část linky B pražského metra se zastavila v 7:19. "Náhradní doprava je zavedena zvláštní autobusovou linkou v úseku Nové Butovice – Florenc. Jedná se o technickou závadu stropu ve stanici Smíchovské nádraží," uvedla v době poruchy mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

"Vlak dojede do stanice, kde mohou cestující bezpečně vystoupit," popsala Řehková postup pro případ, pokud by kvůli poruše uvízla některá souprava metra mezi stanicemi. Původně se se zprovozněním počítalo kolem 9:00, nakonec se to podařilo již v 8:30. "Spadly podhledy, co drží kabely," přiblížila příčinu poruchy Řehková.

Související obsah

Na Smíchovském nádraží byl i pan Štěpán, který jel zrovna do práce, a vše popsal pro TN.cz. "Viděl jsem silný záblesk a ihned ucítil kouř, který vycházel zpod soupravy metra. Obě soupravy metra se zastavily a světla zablikala, lidé utíkali pryč," řekl.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz