Zajímavosti

Margitovy první Vánoce bez Haničky: Před smrtí dal Zagorové velký slib

První Vánoce bez někoho milovaného jsou vždycky náročné. Takové letos poprvé prožije operní pěvec Štefan Margita, který má vánoční svátky už po třicet let spjaté s přítomností své zesnulé ženy, zpěvačky Hany Zagorové. Pro Život ve hvězdách prozradil, jak to zvládá.

Náročným obdobím je pro Štefana Margitu předvánoční čas. Ten si každoročně s Hankou užívali. "Kdyby tady byla, tak tu bude už cítit vůně rohlíčků, co napekla. Určitě bychom to před Vánocemi všechno snědli a pak by pekla znovu," říká zasněně Margita.

Doma po její smrti moc změn dělat nechce. "Všechno, co tu je, zařizovala ona. Já jsem jí slíbil, že doma nic nezměním, není důvod měnit, protože aspoň tím pádem je Hanka tady," vysvětluje pěvec.

Související obsah

​Přesto to doma trošku vyzdobil. "Udělal jsem jen malou výzdobu, co by Hanka asi ocenila. Venkovní, co jsme dělávali předtím, neděláme. Není pro koho. Je to samozřejmě smutné, první Vánoce po 30 letech bez ní," posteskl si.

"Už to chci mít za sebou. Budou to jiné Vánoce, nebude bramborový salát stejný, nebude zelňačka stejná, nebudou rohlíčky a nebude ta krásná atmosféra. Ale prostřu u stolu samozřejmě Hance a budeme vzpomínat. Já doufám, že se na nás dívá a že je šťastná," uzavřel Margita.

Michal Čoudek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz