Zahraničí

Slovenské prezidentce Čaputové vyhrožují zabitím. Bude se bránit

Slovenské prezidentce Čaputové vyhrožují zabitím. Bude se bránit
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová | Zdroj: Profimedia

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová čelí výhrůžkám smrtí od většího množství lidí. V dopisech a e-mailech ji zároveň vulgárně urážejí. Šéfka Grasalkovičova paláce se hodlá bránit soudní cestou.

Vlastizrádkyně, americká agentka nebo posluhovačka finančníka George Sorose. Takové přídomky si v posledních týdnech vyslechla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V neděli přiznala, že jí několik lidí hrozí i smrtí, informovala stanice RTVS.

"Lidé, kteří mi vyhrožují zabitím, používají stejná slova," svěřila Čaputová. ​Podobné urážky slovenská hlava státu snáší už od začátku ruské invaze na Ukrajinu letos v únoru. Třeba bývalý premiér Robert Fico o ní několikrát mluvil jako o prostitutce, z vlastizrady ji osočoval poslanec Ľuboš Blaha.

Související obsah

Jeden soud s Blahou už vyhrála. "Výroky žalovaného, ve kterých obviňuje prezidentku z obzvlášť závažných trestných činů, při kterých je evidentní snaha žalovaného o vyvolání silných negativních emocí u svých příznivců vůči prezidentce, nejsou obhajitelné svobodou projevu," konstatoval bratislavský obvodní soud.

Výhrůžky zabitím Čaputová řeší trestním oznámením a zvažuje, že podnikne další právní kroky, uvedl portál Pluska.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz