Zahraničí

Nejdřív chřipka, teď i svrab. Děti základní školy se učí opět doma

Nejdřív chřipka, teď i svrab. Děti základní školy se učí opět doma
Prázdná třída (ilustrační snímek) | Zdroj: TV Nova

Jedna ze základních škol ve slovenském hlavním městě Bratislava se musela na týden vrátit k distanční výuce. Mezi dětmi se totiž začal šířit svrab. Uzavření školy doporučil ředitelce Úřad veřejného zdravotnictví SR.

Slovenské školy sužuje už od poloviny listopadu chřipka. Minulý týden zavřelo své brány 36 základních škol po celé zemi, řada z nich vyhlásila chřipkové prázdniny. Jenže na jedné z bratislavských základních škol není hlavním problémem chřipka, ale pro změnu svrab. Prvním nakaženým byl zřejmě žák školy. Informoval o tom web Zoznam.sk.

Rodiče nakaženého dítěte kontaktovali ředitelku školy, která ji okamžitě uzavřela na pět dní. Děti se budou učit distančně jako v dobách covidu. "Na základě doporučení Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví přerušuji žákům ZŠ SNP Ostredková 14 v Bratislavě prezenční formu výchovně-vzdělávacího procesu na pět dní. Žáci školy přechází na distanční formu výuky od 5. 12. 2022 do 9. 12. 2022," napsala ředitelka Erika Drgoňová rodičům.

Související obsah

Škole tak svrab zasadil další ránu poté, co musela řada dětí zůstat doma kvůli chřipce. V pátek nepřišlo do školy 42 % z celkového počtu dětí, uvedly tvnoviny.sk.

Svrab je kožní onemocnění, které způsobuje roztoč jménem zákožka svrabová. Ta vytváří pod kůží cestičky, do kterých klade vajíčka. První projevy, které zahrnují především svědění a puchýře, se objeví zhruba 1 až 3 týdny od nákazy.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz