Zahraničí

Zemřela hvězda filmu Kdopak to mluví, prohrála boj s rakovinou

Americká hvězdná herečka Kirstie Alleyová zemřela v pondělí ve věku 71 let. Hvězda filmové série Kdopak to mluví podlehla po krátkém boji rakovině.

Byla jednou z největších hvězd americké komedie 80. a 90. let. Má svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu. O úmrtí Kirstie Alleyové informovaly její děti True a Lillie a potvrdil to hereččin manažer Donovan Daughtry. Zemřela na rakovinu, kterou jí lékaři diagnostikovali teprve nedávno, uvedla agentura AP.

"Na obrazovce byla ikonická, matkou a babičkou byla ještě úžasnější," uvedli potomci v prohlášení.

Alleyová na sebe poprvé upozornila ve filmu Star Trek II: Khanův hněv v roce 1982. Nabídky na další pokračování odmítla, neboť nechtěla být zaškatulkovaná jako herečka ve sci-fi. Poté se objevila v minisérii Sever a Jih.

Související obsah

​Televizní slávu jí přinesl sitkom Na zdraví, kde hrála ve 147 dílech. A v roce 1991 dostala za hlavní ženskou roli v komediálním seriálu cenu Emmy. Druhou pak obdržela o dva roky později za film Davidova matka, popsala BBC.

Filmovou hvězdu z ní pak udělala trilogie Kdopak to mluví, kde hrála po boku Johna Travolty. Stali se přáteli, stejně jako on působila ve scientologické církvi. "Kirstie byla jedním z nejzvláštnějších vztahů, jaké jsem kdy měl," napsal podle AP Travolta. A dodal: "Miluji tě, Kirstie. Vím, že se ještě uvidíme."

O tom, že dokáže bravurně zvládnout i vážnou roli, přesvědčila ve filmu Woodyho Allena Pozor na Harryho.

Související obsah

​Její hlavní parketou však zůstaly komedie. O smyslu pro humor přesvědčila v seriálu i reality show, v nichž si utahovala ze své nadváhy i diet.

Kirstie Alleyová se narodila v Kansasu, studia na tamní univerzitě ukončila ve druhém ročníku a přestěhovala se kvůli své herecké kariéře do Los Angeles. Její biografie čítá desítky filmů a televizních seriálů.

Byla dvakrát vdaná, nejprve za svou středoškolskou lásku, v letech 1983 až 1997 pak za herce Parkera Stevensona, s nímž adoptovala dvě děti.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz