Domácí

Kamion na Mostecku srazil chodkyni na přechodu. Žena zemřela

Pod koly kamionu u Kopist na Mostecku zemřela v úterý ráno chodkyně. Nákladní auto ženu srazilo před šestou ráno a silnice ve směru na Litvínov byla kvůli vyšetřování dvě hodiny uzavřená.

Byla ještě tma, když žena ráno přecházela hodně rušnou silnici mezi Mostem a Litvínovem. O pár okamžiků později ji ale srazilo nákladní auto. Policie teď vyšetřuje momenty před samotnou srážkou. Musí se zjistit, kdo koho přehlédl. Jestli chodkyně kamion nebo kamion chodkyni. "Tam někoho srazili. Oni přes ten přejezd jezdí jako blázni," uvedla jedna svědkyně.

"Žena, která přecházela vozovku na přechodu pro chodce, byla sražena projíždějícím kamionem. Zraněním bohužel na místě podlehla. Provedený orientační test na alkohol u řidiče byl negativní," informovala policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Související obsah

Před podobnými nehodami policie varuje každoročně už na konci léta. Kratší dny, dlouhá tma, nepozornost a rychlá jízda pak stojí za nárůstem počtu sražených chodců od října do ledna. Jen loni zemřelo při dopravních nehodách 90 chodců, tedy o desetinu víc než před dvěma lety.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz