Zahraničí

Největší výstava ledových soch v Evropě. Událost nemá ve Španělsku obdoby

Ve Španělsku předvedli své umění nejlepší sochaři z celého světa během prvního ročníku ledového festivalu. 11 týmů strávilo týden úpravou několikatunových kusů ledu, aby vytvořily co nejoriginálnější dílo.

Největší výstava ledového umění v Evropě. 11 dvojic z 10 zemí ze sebe během sedmi dní vydalo to nejlepší. Ve speciálně chlazené hale měly připravené desítky tun ledu, které čekaly jen na to, až se z nich stanou dechberoucí umělecká díla.

"Je to velmi tvrdá, ale zároveň velmi jemná práce. Je krásné tvořit z ledu, ale musíte si uvědomit, že je pomíjivý a že rychle mizí. Lidé často říkají, jaká to je škoda. A já jim vždycky říkám, že je to jako život sám, tedy velmi krásné, když ho žijete, ale zároveň velmi pomíjivé," řekl organizátor Juan Carlo Arellano.

Související obsah

Teď nastal ten pravý čas, aby mohli návštěvníci díla obdivovat. Řada z nich ledové sochy viděla úplně poprvé, ve Španělsku totiž taková událost nemá obdoby. "Vidím něco takového úplně poprvé. Je to úchvatné a nádherné. Jsou tu úžasné kousky, jako je třeba jednorožec, ten je krásný. Všechno je tu úžasné a fantastické," těšil se návštěvník Manuel Cruz.

Hlavní cenu, kterou bylo 365 tisíc korun, si odnesla kanadská dvojice. Ta vytvořila dílo s názvem "Invaze dimenzí". Odměnu dostali i sochaři na druhém a třetím místě.

"Jsem z toho v šoku a také mi je velká zima, mám zmrzlé ruce. Samozřejmě musíte přijít připravení, ale moc návštěvu doporučuji," dodala návštěvnice Flor Alonsová. Výstava potrvá až do začátku ledna a organizátoři očekávají, že na ni přijdou tisíce lidí.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz