Zahraničí

Extrémisté v Německu plánovali převrat. Pomoc prý hledali u Rusů

V pondělí v ranních hodinách podnikla německá policie masivní zátah proti extrémistické skupině, která měla podle policie plánovat násilný převrat. Podezřelých je celkem 52. Policie při razii, která probíhala ve 130 domech po celém Německu, pozatýkala 25 lidí.

Extrémistická skupina Reichsbürger (Říšští občané) plánovala státní převrat Německa. Masivního zátahu proti této skupině se účastnilo 3 000 policistů, a to v celkem 11 spolkových zemích.

Z nejnovějších informací vyplývá, že se dle prokuratury měl Heinrich XIII. Reuss, jehož předci kdysi vládli východnímu Německu, spojit s Ruskem. To mu mělo pomoci při puči, po němž se chtěl sám dosadit do čela Německa. Jak uvedla ruská tisková agentura Tass, Moskva jakoukoliv spolupráci popírá.

Související obsah

Skupina měla vzniknout roku 2021. Členy skupiny spojuje odpor proti stávající německé vládě. Podle Petera Franka, šéfa německého státního zastupitelství, mají zároveň podléhat konspiračním teoriím. Existovat prý měla i vojenská odnož skupiny, která by v budoucnu formovala novou německou armádu. Ve středu a ve čtvrtek budou zadržení předvedeni před vyšetřující soudce. Dle soudního rozhodnutí skončí tito lidé ve vazbě.

Spolková prokuratura nechala zatknout celkem 25 lidí, mezi nimi i občany Rakouska a Itálie. "Tři další jsou považováni za podporovatele. Dalších 27 lidí je podezřelých," uvedla mluvčí německé policie. O události informoval německý web Bild.

Související obsah

Cílem skupiny bylo sestavit po převratu novou vládu a z Německa udělat knížectví. Skupina zvažovala i ozbrojený útok na německý Spolkový sněm. Mezi podezřelými je 71letý šlechtic Heinrich XIII. Reuss, berlínská soudkyně Birgit Malsacková-Winkemannová i několik bývalých členů německých ozbrojených sil Bundeswehr. Podle deníku Zeit bude proces s obviněnými jedním z největších procesů s teroristickou skupinou za mnoho let. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz