Zahraničí

Putinova ochranka se chystá na státní převrat. Má proběhnout pomocí hypnózy

Putinova ochranka se chystá na státní převrat. Má proběhnout pomocí hypnózy
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Putinova ochranka FSO se připravuje na možný státní převrat. Přitom se chystá na různé způsoby, jakými podle ní může nepřítel zaútočit. Obává se například, že proti ní nepřítel použije hypnózu.

Poté, co se minulý měsíc objevila v centru Moskvy vojenská technika a několik ozbrojených mužů, mnozí Moskvané doufali, že jde o vojenský převrat. FSO ale přispěchala s prohlášením, že jde o cvičení ochrany nejvyšších orgánů a obrany vůči terorismu. Investigativci z ruského média The Insider zjistili, na co se přesně připravují.

Podle dokumentů, které mají novináři k dispozici, se obávají zahraničních agentů, kteří mohou psychologicky zaútočit. V případě puče budou podle nich ochránci ruské elity prožívat deprese, pocity izolace, nejistoty o správnosti tahů jejich šéfů a strachu o život.

Jedním ze způsobů, před kterým dokument důrazně varuje, je hypnóza. Té jsou podle ruského velení zahraniční agenti schopní. Zároveň se obávají, že proti nim nepřítel použije masová média, sociální sítě a náboženské organizace.

Související obsah

Proti tomu chtějí Rusové bojovat každotýdenními posezeními, při kterých budou s mladými členy ochranky diskutovat o politice. Dokument totiž varuje před tím, že proti nim zahraniční agenti otočí jejich vlastní rodiny.

Dokument připravil zástupce ředitele FSO, tedy generál Aleksandr Komov. O tom není veřejně známých mnoho informací. Ví se ale, že pravidelně konzultuje své kroky s astrology a jasnovidci, připomněl web The New Voice of Ukraine.

Puče se obává i sám ruský prezident Vladimir Putin. Na konci října si měl do Moskvy stáhnout elitní ruské jednotky. Ochranu Putina má podle novinářů z The Insider zajišťovat 18 tisíc vojáků, které vede generál Nikolaj Kuzněcov. 

Do Putina se obul další silný hráč:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz