Zajímavosti

Herecká špička, velké příběhy, síla rodiny. Pět novinek míří na obrazovky TV Nova

TV Nova v první polovině příštího roku nabídne pět seriálových premiér od těch nejúspěšnějších tvůrců současnosti. V novinkách se můžete mimo jiné těšit na českou hereckou špičku. Diváci se kromě premiérových dílů Specialistů nebo druhé řady Odznaku Vysočina dočkají původního výpravného seriálu Zlatá labuť nebo rodinného komediálního seriálu Jedna rodina. Na obrazovky míří také komediální kriminálka Případy mimořádné Marty s Tatianou Dykovou.

TV Nova divákům na jaře nabídne pestrou škálu žánrů od kriminálek přes komediální seriály pro celou rodinu až po výpravný dobový seriál. "Po úspěšné podzimní sezoně přicházíme s další nebývale pestrou programovou nabídkou titulů hrané tvorby, na níž jsme spojili síly s těmi nejzvučnějšími tvůrčími a hereckými jmény současnosti," říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská.

Diváci se tak mohou na jaře těšit na mnoho nových seriálů. "Společným jmenovatelem všech premiérových novinek je pak naprosto špičkové obsazení, a to jak nejzářivějšími talenty mladé herecké generace, tak skutečnými hereckými legendami," doplnila Majeská. 

Související obsah

První dobový seriál TV Nova Zlatá labuť zavede diváky do nablýskaných interiérů stejnojmenného obchodního domu. Tam se spojí osudy obyčejných lidí, kteří hledají svůj kousek štěstí, s československou smetánkou užívající si luxusu. Za vyleštěnými výlohami zatím kráčí dějiny v podobě okupačních vojsk německé armády.

​Seriál pro TV Nova natáčí produkční společnost Dramedy Productions v čele s producenty Filipem Bobiňským, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem. Pod režijním vedením Braňa Holička a Bisera A. Arichteva se v seriálu představí celá plejáda hereckých es. Například Marta Dancingerová, Vojtěch Vodochodský, Beáta Kaňoková spolu s legendami českého herectví Petrem Kostkou, Danielou Kolářovou, Svatoplukem Skopalem nebo Tomášem Töpferem.

Čím víc rodičů, tím více lásky. O tom diváky přesvědčí Jedna rodina. Rodinný komediální seriál bude vyprávět příběhy tří rodin svedených dohromady nejen střídavou péčí o potomky. S nadhledem a humorem se dotkne témat, jež denně řeší statisíce českých domácností. Zobrazuje tak například začátek mateřství a nejistoty s ním spojené, vícegenerační bydlení nebo rodičovské trable s teenagery.

​V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Terezu Kostkovou, Filipa Blažka, Tomáše Jeřábka nebo Bereniku Kohoutovou. Jedna rodina opět svede dohromady Janu Paulovou a Pavla Zedníčka. Ti už přes 20 let hrají v divadle manželský pár a jako manželé se objevili i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

Dospělým postavám v Jedné rodině zdárně sekundují dětští nebo náctiletí hrdinové v čele s Denisou Biskupovou. Herečka se na place opět sešla s režisérem Danem Wlodarczykem, pod jehož vedením na sebe upozornila v úspěšné minisérii Jitřní záře.

Související obsah

​Téměř přesně po roce se na obrazovky TV Nova premiérovými epizodami vrátí úspěšný kriminální seriál Odznak Vysočina. I ve druhé řadě se mohou diváci těšit na překrásné prostředí Vysočiny a pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová).

Tentokrát jsou jednotlivé epizody inspirovány skutečnými kriminálními případy, na jejichž věrohodnost dohlížela Renáta Miková, vrchní komisařka Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. Také novou řadu seriálu pro TV Nova připravuje produkční společnost Bionaut producenta Vratislava Šlajera, dvojnásobného držitele ceny Český lev a mezinárodní Emmy.

V režii několikanásobného držitele Českého lva Marka Najbrta a Andyho Fehua v seriálu hrají Michal Suchánek, Martin Hofmann, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Pavel Batěk, Simona Hába Zmrzlá, Martina Jindrová a další výrazné herecké osobnosti.

Specialisté přicházejí s novou řadou a ve staronovém složení. Po šesti letech se totiž vracejí David Prachař jako nadřízený majora Strouhala (Martin Dejdar) a Zuzana Kajnarová v roli kapitánky Zuzany Koutné, za svobodna Májové. Kromě nich se navíc v týmu techniků objeví zcela nová tvář, asistent Václav Holeček, a to v podání Matouše Rumla. A spolu s nimi děním v seriálu zahýbe nová postava, kterou ztvární jeden z nejvýraznějších talentů své generace Marek Lambora.

​Kde policie končí, ona začíná. Marta je svobodná matka tří dětí, která nemá respekt k autoritám, zato má "nos na vraždy". Seriál Případy mimořádné Marty nabízí mix poctivé procedurální kriminálky a komediálního nadhledu. V hlavní roli seriálu kraluje jedinečná Tatiana Dyková, jíž zdatně sekunduje Roman Zach v roli poněkud suchopárného kapitána Kreinera.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz