Zajímavosti

Vánoce na Nově. Potěší vás naše i norská Popelka, české a zahraniční trháky

Vánoce na Nově. Potěší vás naše i norská Popelka, české a zahraniční trháky
Libuše Šafránková jako Popelka | Zdroj: Archiv TV Nova

Vánoční programové schéma skupiny Nova letos nabídne československou pohádku Tři oříšky pro Popelku a také její čerstvý norský remake Tři přání pro Popelku. Ulice přinese štědrovečerní speciál z Kašperských hor a silvestr bude tradičně patřit speciálnímu vydání Televizních novin a zábavě. Vedle toho diváky čeká pestrá nabídka české filmové klasiky a zahraničních snímků.

Na Vánoce televize Nova nabídne výběr těch nejoblíbenějších českých komedií a filmů. "Na Štědrý večer nabídneme nejklasičtější z filmových pohádek – letos totiž v hlavním vysílacím čase uvedeme nesmrtelné Tři oříšky pro Popelku s legendární Libuší Šafránkovou. V rámci vánočního schématu nabídneme i nedávný norský remake tohoto československého 'rodinného stříbra' s názvem Tři přání pro Popelku," říká programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská.

Legendární Popelka s Libuší Šafránkovou v hlavní roli měla premiéru v kinech 16. listopadu 1973. Záhy se stala součástí vánočních svátků nejen u nás, ale i na Slovensku, v Německu, Norsku a dalších zemích. Tři oříšky pro Popelku se prodaly do více než 30 zemí světa. Mezi největší fanoušky československé Popelky patří dlouhodobě Norové.

Související obsah

​Možná proto se československé pohádce dostalo remaku právě od norských tvůrců. Pohádka Tři přání pro Popelku, kterou TV Nova uvede 20. prosince, vznikla v roce 2021. A ačkoli byly norské kritiky z nové verze vesměs nadšené, zaznívá v nich opakovaně, že československému předobrazu se přesto nic nevyrovná.

Na TV Nova se můžete těšit i na pohádkové klasiky, jako jsou Tři bratři, Řachanda, Nejkrásnější hádanka, Mrazík, Princ Bajaja či Jak vycvičit draka. Čekají vás i tradiční české komedie Slunce, seno…, Vesničko má středisková nebo S tebou mě baví svět či Krakonoš a lyžníci. A Láska nebeská je už samozřejmostí.

​Na Nova Cinema se můžete těšit na vánoční filmy pro celou rodinu, jako je Jack Frost, Vánoční skřítek, Grinch, Santa má bráchu, Last Christmas, Čtvery Vánoce, Polární expres i Vánoční prázdniny. Na vánoční program se můžete těšit i na ostatních stanicích a na portálu Voyo.

​​Seriál Ulice, který letos vstoupil už do 18. sezony a spolu s Ordinací v růžové zahradě 2 je nejdéle uváděným seriálem v tuzemské televizní historii, nadělí i letos vánoční dárek pro všechny své příznivce, a to speciální štědrovečerní díl. Také tentokrát z něj na diváky dýchne kouzelná atmosféra Vánoc, kterou umocní takřka pohádkový příběh i velké dobrodružství na hradě Kašperk.

​"Několik let vysílání Ulice končilo zhruba týden před Štědrým dnem, a my jsme tak nemohli ukázat, co se děje uvnitř našich uličních domácností, jak naše postavy tyto výjimečné svátky prožívají," říká kreativní producentka Ulice Silvia Klasová a uzavírá: "Naštěstí se našlo řešení právě v podobě vánočního speciálu, který se vysílá o Štědrém dnu."

Související obsah

Adventní čas se odrazí také v programu Snídaně i Víkendové Snídaně. Snídaňoví kuchaři budou péct nejrůznější druhy vánočního cukroví, ale ukážou také tipy na jedlé dárky. Moderátoři se svými hosty předvedou, jak si doma vyrobit krásný adventní věnec, adventní kalendář nebo vánoční přání a dekorace či jaké jsou trendy v balení dárků. Nebude chybět ani etiketa stolování při slavnostní štědrovečerní hostině. Celý prosinec se diváci mohou těšit také na tematická živá hudební vystoupení.

Poslední večer v roce bude na obrazovkách TV Nova tradičně patřit speciálnímu vydání celoročně nejsledovanější zpravodajské relace v Česku – Televizních novin. I letos diváci uvidí výběr toho, co se tak úplně nepodařilo. Čekají na ně i nepovedené záběry z oblíbených seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 a mnoho dalších překvapení.

Další silvestrovskou premiérou bude zábavný pořad Tvoje tvář má známý hlas – Velký silvestrovský případ, v němž se bude Ondřej Sokol, Aleš Háma a Martin Finger snažit vyřešit případ století. Někdo totiž unese Lucii Borhyovou a na její záchranu budou mít detektivové sotva pár hodin.

"Věřím, že díky TV Nova prožijí televizní diváci ten nejlepší poslední večer letošního roku, který kromě zábavy a smíchu letos poprvé přinese i napětí," uzavírá kreativní producentka pořadu Simona Matásková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz