Zajímavosti

Úplněk má velkou sílu. Podpořil ho vzácný úkaz na obloze

Úplněk má velkou sílu. Podpořil ho vzácný úkaz na obloze
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Ve čtvrtek ráno kulminoval velmi silný úplněk v Blížencích. Navíc se k tomu přidalo i vzácné zatmění Marsu Měsícem v úplňku, které bylo v Česku možné pozorovat mezi šestou a sedmou hodinou ráno.

Úplněk ve znamení Blíženců, který kulminoval ve čtvrtek v 5:07, má velkou sílu, měli by se na to připravit hlavně citlivější lidé. Tentokrát ale byl posílený i dalším významným úkazem na obloze. "Časně ráno nastal vzácný zákryt Marsu (právě v čas jeho tzv. opozice se Sluncem) Měsícem v úplňku," nastínil astronom Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě.

Nevšední zatmění Marsu Měsícem mohli lidé pozorovat i v Česku i na Slovensku, a to mezi 6. a 7. hodinou. "Okolo 6. hodiny Měsíc Mars zakryl, o hodinu později Mars vystoupil," doplnil Horálek.

Související obsah

​Měsíc v úplňku je významný i z hlediska astrologie, Mars totiž je v konjunkci s Lunou. "Mars je planeta aktivity, a když je blízko Luny, může vyvolat silné emoce a jednání. Proto bychom se měli svým pocitům věnovat. V situacích, kde je nám dobře, bychom měli setrvat, v opačném případě situace řešit nebo ukončit," radí astroložka a numeroložka Hana Černá.

HOROSKOP JAKO VÁNOČNÍ DÁREK
Horoskop můžete pořídit jako originální dárek, který potěší, ale hlavně pomůže

Zároveň ale podotýká, že se blíží doba splněných přání. "Proto je třeba dávat pozor na to, co si přejete. Přání mají být pouze pozitivní. Většině z nás období přinese dobré zprávy, vyřešení situací i sporů. Pozor však na impulzivnost," varuje Černá.

Související obsah

​Podle ní budou během úplňku lidé hodně upovídaní, ale také budou mít chuť druhé poučovat. "Měli bychom vážit svá slova, abychom druhým zbytečně neublížili. Ve společnosti můžeme potkat pro nás zajímavé a užitečné lidi, kteří nás budou inspirovat a mohou nám být jakýmkoliv způsobem užiteční do budoucna," doplnila astroložka.

Zdraví

Po zdravotní stránce je podle ní ohrožen dýchací systém. "Můžeme být více náchylní k nachlazení a k různým virózám. Je třeba se dobře oblékat, ať neprochladneme. Také se mohou objevit bolesti kloubů, hlavně horních končetin. Proto se doporučují vhodná preventivní cvičení. Budou ohrožené i prsty, dávejte si pozor při práci nebo třeba i při vaření v kuchyni," upozorňuje Černá.

Jídelníček

"Ve stravě dbejte na rozmanitost a pestrost jídla. Tělo ve dnech Blíženců dobře spaluje tuky, i když úplněk vyzývá k dietní očistě. Je to období vhodné pro pokrmy z mořských plodů, můžeme si i dopřát kachnu, husu, ale jako přílohu si dopřejte zeleninu. Více konzumujte vitamíny A, C," uzavřela.

Nebe v červenci ozářil superúplněk. Podívejte se na video:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz