Zahraničí

Záhada řeckých pláží. Nikdo neví, co se stalo s pískem

Mnozí Češi už nyní přemýšlí o letní dovolené u moře. V pořadu Experti na cestách padlo několik tipů na destinace, které nejsou tak známé a přehlcené turisty. Jednou z nich je například řecký ostrov Kefalonie, který zaujme netradičními plážemi.

Oblíbenou destinací je třeba Řecko a jeho krásné ostrovy, kam každoročně míří statisíce Čechů. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Rhodos, Kréta nebo Kos. Tam ale bývá v sezoně často hlava na hlavě.

"Je to díky tomu, že tam celoročně panuje hezké počasí, je tam přívětivé obyvatelstvo, výborná kuchyně i možnosti cestovat a objevovat nádhernou přírodu i historické památky. V neposlední řadě je to i díky doletové vzdálenosti. Na některé ostrovy doletíte třeba za dvě hodiny," vyjmenovala obchodní ředitelka CK Blue Style důvody, proč Češi vyhledávají Řecko.

Související obsah

​Jsou tam ale i méně známé ostrovy, jako je třeba Kefalonie. "Já jsem byla očarovaná jeho krásou. Není to příliš veliký ostrov, je nádherně zelený, protože je tam spousta borovicových lesů. A má opravdu neuvěřitelné pláže," doplnila obchodní ředitelka.

Jednou z největších záhad je pláž Xi na poloostrově Paliki. "Na ní je sytě zbarvený červený písek. Nikdo ani neví, kde se tam vzal, panuje kolem toho spousta historek," nastínila Pátek s tím, že se říká, že písek je až z daleké Sahary.

Související obsah

​Další netradiční pláží je Myrtos. "Z dálky to vypadá, jako by tam byl bílý písek, když tam přijdete, zjistíte, že jsou tam jen bílé oblázky. Tím, že ta pláž je oblázková, je to moře opravdu průzračně čisté a je krásný zážitek se tam vykoupat," uzavřela Pátek s tím, že při západu slunce hladina moře zoranžoví a záhy zrůžoví. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz