Zajímavosti

Češi hledají únik od reality. Experti přišli s netradičním řešením

Lidé často prchají před sychravým počasím do slunných destinací. Zima u nás dokáže být krutá, v řadě zemí ale mají léto takřka po celý rok. Jednou z nich je i exotický Omán, který se pomalu, ale jistě otvírá českým turistům. Zajímavé destinaci se věnovali Experti na cestách.

Omán je hodně rozmanitá země, kterou Češi začali objevovat teprve nedávno. "Já jsem duší cestovatel, chci poznávat a Omán je opravdu neuvěřitelná země. Naprosto mě uchvátilo, že se na mě všichni usmívali a také je všude čisto," nastínila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

V porovnání s ostatními arabskými zeměmi je podle ní Omán jednou z nejuklizenějších. "Nikde nevidíte odpadky, uklízí se tam několikrát denně. Hygiena je na prvním místě," překvapila obchodní ředitelka.

Související obsah

​Těšit se tam můžete nejen na křišťálově čisté moře, ale i krásnou přírodu. "Najdete tam spoustu krásných kaňonů, přírodních úkazů i hory. Málokdo ví, že ománská poušť Rub al-Chálí je největší souvislou pouští na světě. Autem tam vyjedete na vysoké písečné duny, odkud můžete pozorovat krásný západ slunce," doplnila Pátek.

Omán je také jednou z nejbezpečnějších zemí světa. "Kriminalita je tam téměř nulová. Ománci si ani nezamykají auta. Když budete někde cestovat a potkáte místní, pravděpodobně vám nabídnou pomoc nebo vodu. Ti lidé se opravdu snaží, aby byli všichni návštěvníci v Ománu spokojení," podotkla.

Související obsah

Někteří lidé se tam bojí cestovat kvůli islámu, podle Pátek ale strach není namístě. "Ománci jsou velmi tolerantní. Není problém chodit tam v tričku, sukni nebo šatech. Je sice lepší vyhnout se minisukním a tílkům, ale určitě nezažijete špatné pohledy, že by vás někdo nutil, abyste se zahalili," uzavřela Pátek.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz