Domácí

Pátrání v Krkonoších má tragický konec. Ženu i chlapečka našli mrtvé

Pátrání po mamince s tříletým synem v Krkonoších po pěti dnech skončilo. Horští záchranáři oba našli mrtvé v oblasti Růžové hory. Okolnosti případu včetně příčiny úmrtí policie vyšetřuje. Podle neověřených informací měla žena minulý týden předat chlapce jeho otci, který ho měl mít podle rozhodnutí soudu ve své péči.

Čtyřicetiletou Janu a jejího tříletého syna Adama záchranné složky hledaly od čtvrtka 30. prosince, kdy bylo nahlášeno zmizení dvojice. V pondělí, tedy pátý den akce, policie oznámila, že pátrání odvolala.

"Pohřešovanou ženu a jejího syna našli členové horské služby v oblasti Růžové hory. Bohužel bez známek života. Příčinu jejich úmrtí prošetřujeme," uvedli policisté a poděkovali všem za spolupráci.

Poslední výskyt ženy i chlapce až do jejich vypátrání byl potvrzen v odpoledních hodinách 28. prosince v okolí přestupní stanice lanovky na Růžové hoře. Ženu i dítě tam zachytila kamera. Právě proto záchranné složky v pondělí prohledávaly okolí Růžové hory.

Související obsah

Podle zatím neověřených informací měla žena 28. prosince předat chlapce jeho otci, který jej měl mít podle rozhodnutí soudu ve své péči.

Zmizení ženy a chlapečka minulý čtvrtek nahlásil právě otec dítěte. Žena se synem odjela do Pece pod Sněžkou, kde se předminulou neděli ubytovala v Penzionu U Sochorů. Jeho majitelka je viděla naposledy v úterý odpoledne, pokoj zůstal zamknutý a auto zůstalo před penzionem.

Do pondělního pátrání se zapojilo okolo 150 strážců zákona, záchranářů a pracovníků Krkonošského národního parku. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz