Krimi

Lupiče ze Slovenska, který unikal 27 let, chytli v Praze. Kam dal miliony, ale neřekl

Dlouhých 27 let unikal lupič ze Slovenska spravedlnosti. Když v roce 1995 spolu se svým kumpánem přepadl pracovníka bezpečnostní agentury a ukradl mu 12 milionů slovenských korun, nejspíš nečekal, že se bude před policií skrývat tak dlouho. Samotnému se mu prý ulevilo, když byl dopaden.

Překvapivě pohodový zásah vykonali v srpnu pražští policisté, kteří po 27 letech dopadli lupiče ze sousedního Slovenska. Ten na konci července 1995 v Nitře se zbraní v ruce přepadl se svým komplicem pracovníka bezpečnostní agentury. Ve dvou kufřících, které odnesli, bylo více než 12 milionů slovenských korun. To by dnes bylo zhruba deset milionů korun českých. Co s nimi udělal, policii muž nechce říct. 

"Pracovníka omráčili několika údery do hlavy a pak se po nich slehla zem. Pátrání po pachateli bylo na Slovensku několik dlouhých let bezúspěšné," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Za mřížemi skončil tehdy jen jeden z nich.

V roce 2007 byl na druhého lupiče vydán evropský zatykač, jelikož slovenští policisté zjistili, že by mohl být v Česku. "Naši kriminalisté se neměli čeho chytit, a jelikož vystupoval pod smyšleným jménem, bylo velmi složité ho nalézt," dodal Hrdina.

Související obsah

Pomohla prý až informace, že lupič v srpnu zamíří na vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Když se policisté vydali do akce a muže zatkli, dočkali se milého překvapení. Muž se totiž nebránil a s berlí v ruce jim řekl, že se mu moc ulevilo a na policii se těšil.

"Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nemuseli policisté použít ani pouta a celý zákrok proběhl v poklidu. Hledaný si vyřídil ještě potřebné léky a poté byl převezen na policejní služebnu, odkud putoval zpět na Slovensko," uzavřel policejní mluvčí. Nyní by měl muž strávit dalších 12 let ve vězení.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz