Do lesa

"Létající" jelen zase v akci. Na troubícího řidiče jen výsměšně koukal

Tři dny poté, co TV Nova přinesla reportáž o jelenovi, který ohrožuje řidiče na Novoborsku, o sobě dalo majestátní zvíře znovu vědět. Tentokrát ale řidič stihl zastavit. Jelen uprostřed silnice zůstal stát, zastavil dopravu a nereagoval ani na blikání a troubení řidičů. Pak po anglicku zmizel.

Nedávno jelena bezpečnostní kamera natočila poprvé. "Jelen jako kr**a s prominutím. Dopadl doprostřed té silnice, to už jsem dupal na brzdu, co to šlo. To bylo o chlup," postěžoval si řidič Tomáš Dvořák. "Podruhé na stejném místě to skončilo nehodou dvou aut a půlmilionovou škodou," zmínili policisté. 

Poté se odehrálo další setkání s nezvykle se chovajícím jelenem. Řidič zavolal na tísňovou linku a velikost zvířete přirovnal k autobusu. "Teď jsem vytroubil u Nového Boru toho šíleného jelena, jak o něm byla reportáž na Nově. Vlezl mi pomaličku dvanácterák do cesty. To je jelen, prostě jako autobus," hlásil na tísňovou linku policie ČR řidič.  

Související obsah

​Podle motoristy se jelen choval úplně jinak než ostatní zvěř, s níž se doposud na silnicích setkal. "Proti mě jel nějaký náklaďák a zablikal na mě. Ubírám a vidím obrovské paroží a šel a přešel přede mě. Zastavil se, já už jsem taky stál a koukal na mě," popsal nevšední zážitek řidič auta.

"Říkal jsem si: 'Nic, zatroubím a uvidím.' Jednou, dvakrát, třikrát, on kouká a nic. Tak jsem škubnul s autem a zatroubil znova. Pak odkráčel zpátky doleva. Já říkám: 'No co tohle mělo být? To si ze mě dělá legraci to zvíře? Drzej jako opice!' Tímhle je nebezpečný, jak se chová. Když ho uvidíte, rozhodně bacha na něj," varuje řidič.

Související obsah

​Podle myslivců může jít o zvíře vyrušené lidmi, hledající zimní stanoviště nebo potravu. "Zvěř využívá přirozené migrační tahy a putuje za potravou, protože máme letos semenné roky buku a dubu. A může se stát, že v této lokalitě je zimní stanoviště jelení zvěře," nastínil předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota. 

Případ už řeší policie s Ředitelstvím silnic a dálnic. "V reakci na tyto kolize už jsou na místě vykácené náletové dřeviny, čímž se zlepšily výhledové podmínky pro řidiče a také tu plánujeme instalaci přenosného dopravního zařízení, které by řidiče na výskyt lesní zvěře upozorňovalo, a ochranné ploty proti zvěři," zmínila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Než se tak stane, vyzývá policie všechny řidiče na Novoborsku k opatrnosti. Aby se neopakovala nehoda jako před 16 lety, kdy jelen ve skoku propadl čelním sklem do kabiny auta. Šofér při tom zemřel. 

ts, TN.cz

K tématu Do lesa

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz