Regiony

Řidiče na Novoborsku trápí "létající" jelen. Vrhá se před kapoty aut

Policie varuje řidiče projíždějící mezi obcemi Prácheň a Nový Bor před jelenem. Zvíře tam údajně poměrně často přebíhá přes cestu. V prvním případě před ním auto stačilo zabrzdit. V neděli večer to ale skončilo vážnou nehodou.

Záběry z kamery řidiče dokazují, že je zázrak, pokud se na cestě mezi Práchní a Novým Borem nestane nějaká nehoda. Jelen zleva skáče šoférovi, který jede 70kilometrovou rychlostí, před auto. Ten instinktivně šlape na brzdu a po zvládnutí manévru si hlasitě ulevuje.

V neděli večer se situace zopakovala. V tomto případě ve stejném místě jelení skok přišel zleva. Tentokrát zvíře dopadlo před řidiče BMW, který táhl přívěsný vozík. Kvůli tomu nemohl brzdný manévr bezpečně provést, a tak v leknutí strhl řízení a čelně narazil do protijedoucího auta.

Související obsah

"Jelenovi se i tentokrát podařilo z místa nehody utéct. Škoda na obou vozidlech přesáhla 450 000 korun. Jeden z řidičů je zraněný," upřesnila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jak moc je rovinka na Novoborsku nebezpečná, dokládá i nehoda z února 2007. Jelen tehdy skočil před auto, ve kterém cestovala čtyřčlenná rodina za nákupy. Zvíře propadlo čelním sklem do kabiny, kde usmrtilo řidiče. Podle myslivců šlo o osmeráka o hmotnosti kolem 90 kilogramů.

"V této souvislosti upozorňujeme řidiče, aby v daném úseku byli maximálně opatrní," dodala Baláková. I když jsou střety se zvěří poměrně časté, smrtí člověka podle policistů končí jen velmi vzácně.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Regiony

Důležité Události