Zajímavosti

Žena pojmenovala svou dcerku po babičce. Lidé si ji teď pletou se psem

Žena pojmenovala svou dcerku po babičce. Lidé si ji teď pletou se psem
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Při výběru jména pro děťátko je nutné počítat s tím, že ne každému se bude líbit, a někdo si z něj dokonce může utahovat. Mladá maminka pojmenovala svou dcerku na počest milované babičky, jenže lidé si jméno holčičky pletou se psím. Dívka se jmenuje Oakley.

Zvolit správné jméno pro miminko je vždy těžké, novopečení rodiče si toho totiž musí spoustu promyslet. V poslední době se stále více rodičů uchyluje k variantě neobvyklých jmen, která odkazují na filmové postavy, celebrity nebo na blízké osoby. Jenže některá jedinečná jména nemají takový efekt, jaký by mnozí čekali.

Jedna z žen si na sociálních sítích začala stěžovat, že si malou holčičku v historce neteře spletla se psem. "Opravdu jsem si myslela, že mluví o psovi," napsala na sociální síti Reddit.

Související obsah

Rodina se prý sešla na Vánoce, kde jedna z žen začala vyprávět příběh o své přítelkyni. "Má neteř začala popisovat, jak malá Oakley v noci neustále budí její kamarádku, zeptala jsem se proto, jestli mluví o psovi," svěřila se žena portálu Mirror. Ta odpověděla, že jde o miminko, což všechny překvapilo.

Přestože jméno Oakley zní více chlapecky, pojmenovali tak dívku. Rodiče se totiž inspirovali přezdívkou milované babičky. V překladu do češtiny "Oak" znamená dub, dívčí jméno Oakley by proto mohlo připomínat pohádkovou Duběnku, chlapecká verze evokuje komickou postavičku Dubínka.

Související obsah

"Právě taková jména mě nutí zpochybňovat víru v lidstvo. Kdyby to udělal můj blízký kamarád, dotáhla bych ho k doktorovi," zavtipkovala žena.

Seznamte se s prvním miminkem narozeným v roce 2023:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz