Zahraničí

Žena pohřbila svého manžela. O den později zemřela přímo u jeho hrobu

Žena pohřbila svého manžela. O den později zemřela přímo u jeho hrobu
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Těžko uvěřitelný příběh se odehrál v polském Wloclawku, kde 66letá žena před několika dny pohřbila svého manžela. Pouhý den poté zemřela i ona na zástavu srdce, a to na hřbitově přímo u hrobu svého muže. Přivolaní záchranáři se k ní navíc nemohli dostat, protože brána byla uzamčená.

Tragická událost se stala v neděli kolem poledne, kdy 66letá žena se synem navštívila na hřbitově ve Wloclawku hrob svého manžela, kterého tam uložila den předtím. Informoval o tom tamní zpravodajský web ddwloclawek.pl, podle kterého žena utrpěla infarkt.

Její syn okamžitě zahájil resuscitaci, zatímco čekal na příjezd záchranářů. Ti se ale k ženě nemohli dostat, protože hlavní brána hřbitova byla uzavřená. Dovnitř jim museli pomoci hasiči, žena už ale byla mrtvá.

Související obsah

​Událost u mnoha lidí vyvolala otázky, zda by seniorka byla naživu, pokud by brána byla otevřená. "Zavřená brána jistě ztěžuje záchranářům práci, ale v tomto konkrétním případě není důvod k domněnkám. Není jasné, zda by se ženu podařilo zachránit," vyjádřil se záchranář, který u případu zasahoval.

Správa hřbitova vysvětlila, že důvodem uzavírání bran je bezpečnost návštěvníků.

Podle webu pomorska.pl byla zemřelou ženou Ewa S., která se svým manželem Jerzym vlastnila továrnu na výrobu porcelánu ve Wloclawku. Muž zemřel 11. ledna, tedy v den svých 67. narozenin, příčinu smrti ale web neuvedl.

Seniorka šla na Dušičky na hřbitov. Na cestě ji napadl býk (11/2022):

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz