Domácí

Muž měl připravit klienty o 196 milionů korun. S podvody začal před 13 lety

Krajský soud v Olomouci otevřel kauzu rozsáhlých finančních podvodů. Obžalovaným je muž, který měl dvě stovky klientů připravit o 196 milionů korun. Podle obžaloby začal s podvody už v roce 2010. Lidem měl nabízet vysoké zúročení peněz. Obžalovaný ve středu u soudu odmítl vinu, na dotazy soudu už ale nechtěl odpovídat. Naopak trvá na tom, že by měli vypovídat všichni poškození.

Nebyly to žádné podvody, nikoho jsem o peníze připravit nechtěl. Tak by se dala stručně shrnout obhajoba Aleše Vrubela. Podle obžaloby jsou ale za jeho finančními čachry dvě stovky poškozených a státní zástupkyně vyčíslila škodu na 196 milionů korun. "Můj klient popírá obžalobu, popírá, že by chtěl někoho poškodit ať v přímém nebo nepřímém úmyslu," sdělil obhájce Vrubela Tomáš Vymazal.

Jen čtení jmen poškozených trvalo několik minut. Někteří prý Vrubelovi dali ke zhodnocení sto tisíc, jiní miliony. Rekordman dokonce přišel o skoro čtrnáct milionů korun. Vyplacené peníze dostalo prý jen málo z nich.

"Panu obžalovanému je kladeno za vinu, že už při prvotní informaci oklamal poškozené a nechtěl investovat jejich prostředky. Využil je pro nějaké jiné účely," oznámil soudce Martin Lýsek.

Související obsah

Podle obžaloby začal muž s podvody už v roce 2010. Lidem měl nabízet vysoké zúročení peněz. "Nabízel nám úroky dvacet procent, jednu investici za druhou a když jsme chtěli vyplatit peníze, tak se vlastně jenom vymlouval," popsala jedna z podvedených.

"Nevíme, kde přesně ty peníze jsou. Zajištěny byly jen movité a nemovité věci pana obžalovaného," uvedl soudce Lýsek.

Podle rejstříku má investiční firma obžalovaného sídlit v jednom přerovském domě. Nikdo z nájemců o ní ale neslyšel. Celá kauza se u soudu nejspíš hodně protáhne. Obžalovaný chce, aby vypovídali všichni, které měl podle spisu o peníze připravit. Soudce má v plánu dalších 30 jednacích dnů.

jal, cej, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz