Zahraničí

Opilý Slovák zabil autem pět lidí. K soudu jde s prosíkem, aby jej pustil z vazby

Opilý Slovák zabil autem pět lidí. K soudu jde s prosíkem, aby jej pustil z vazby
Dušan Dědeček obviněný ze zabití pěti lidí | Zdroj: Profimedia

Dušan Dědeček, který opilý srazil pět lidí loni na podzim v Bratislavě, požádal před několika dny o propuštění z vazby. Žádostí se bude zabývat okresní soud.

Ve vysoké rychlosti srazil loni 2. října sportovní funkcionář Dušan Dědeček pět mladých lidí na zastávce v Bratislavě. V momentě nárazu měl na tachometru 130 kilometrů za hodinu a v krvi dvě promile alkoholu. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Jak informoval slovenský portál tvnoviny.sk, Dědeček požádal slovenského prokurátora o propuštění z vazby. Ten to zamítl a poslal dál. "Prokurátor tuto žádost předložil k rozhodnutí soudci v přípravném řízení," dodal bratislavský prokurátor Juraj Chylo.

Související obsah

​"V rámci vyšetřování probíhají výslechy svědků a znalecké dokazování v různých vědních oborech, jejichž účelem je zodpovězení odborných otázek," dodal Chylo. Vyšetřovatelé rovněž zkoumají způsob jízdy, příčinu tragédie i chování ostatních řidičů a chodců v době nehody.

Soud původně krátce po nehodě souhlasil s Dědečkovým stíháním na svobodě, později jej ale poslal do vazby. Dědečkovi hrozí až 25 let za mřížemi.

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě v Bratislavě, kvůli které hrozí Dědečkovi 25 let za mřížemi:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz