Zahraničí

Do války se chce zapojit i ruský sériový vrah. Odpykává si trest za zabití 83 žen

Do války se chce zapojit i ruský sériový vrah. Odpykává si trest za zabití 83 žen
Vrah Michail Popkov | Zdroj: Profimedia

Michail Popkov je považován za jednoho z nejhorších násilníků v ruské historii. Na svědomí má prokazatelně 83 zmařených životů, podle policie jich ale mohou být stovky. V současné době si odpykává dva doživotní tresty. Z těch se ale rozhodl vykoupit. Dobrovolně se hlásí k bojům na Ukrajině, kde chce válčit ve jménu Ruska.

Jeden z nejhorších ruských násilníků si v současnosti odpykává dva doživotní tresty. Teď se ale dobrovolně přihlásil do bojů na Ukrajině. A podle deníku TVP World za to požaduje jediné – milost.

Michaila Popkova obvinil soud z vraždy 83 žen. Policie se však domnívá, že skutečný počet jeho obětí se blíží 200. Většinu z těchto žen měl znásilnit a zabít nejrůznějšími předměty, jako jsou sekery, kladiva, nože, šroubováky či rýče. Šlo o ženy ve věku od 18 do 50 let.

​Sérii ohavných zločinů měl podle soudu spáchat v letech 1992 až 2010 ve svém rodném městě Angarsk v jihovýchodní části Sibiře. Snažil se tak údajně "očistit město od prostitutek". Z toho důvodu mu podle TV 2 bylo často přezdíváno "Angarský maniak" nebo "Vlkodlak".

Související obsah

​​Popkov se rozhodl využít ve věznici jednoho z náborů, které dělají zejména wagnerovci. Ti pak zločince vysílají do bojů po boku Putinovy armády na Ukrajinu. Výměnou za prominutí trestu tak už bojují početné skupiny.

Žádost odsouzeného vězně se teď posuzuje. Ruské úřady povolily tamní státní televizi odvysílat s Popkovem rozhovor. V něm vyjádřil svou prosbu o připojení se do bojů na Ukrajině. Ve snaze dostat se do Wagnerovy skupiny se dokonce dobrovolně přihlásil i k dalším vraždám. Psychiatři u něj údajně diagnostikovali vražednou mánii. Tedy stav, při kterém má iracionální touhu někoho zabít.

Třetí společné prohlášení lídrů EU a NATO vyzve Rusko ke stažení vojsk z území Ukrajiny:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz