Domácí

V Praze je turistům blaze. Město sklízí velké úspěchy v zahraničí

V Praze je turistům blaze. Město sklízí velké úspěchy v zahraničí
Pohled na Staroměstské náměstí v Praze | Zdroj: TV Nova

Turisté pějí na české hlavní město samou chválu, cítí se tam bezpečně. Právě proto se Praha umístila na třetím místě v žebříčku, který zveřejnila americká televize CNBC. Turistické destinace porovnává podle různých kritérií. Horší bylo porovnání ubytování, v němž se Praha umístila na deváté příčce. Prezident české asociace hotelů a restaurací ale s tímto umístěním nesouhlasí.

V Praze je blaze, hlásá text písničky. A teď to potvrdila i americká CNBC. Podle ní se v české metropoli dobře cítí i zahraniční turisté nejen díky atraktivním památkám. Cestovatelé se domnívají, že je v české metropoli bezpečno. Web televize se odkazuje na data pojišťovny William Russell. Lépe než Praha je na tom jen Taipei s Tokiem.

Pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě), která má v gesci kulturu a turismus, připomíná, že uvedený žebříček není jediným úspěchem hlavního města. "V některých srovnáních se dobře umísťujeme dokonce dlouhodobě," říká.

Související obsah

"V Praze se nám daří zvládat covid, hodně se také zaměřujeme na omezování takzvaného alkoturismu. Poslední úspěch je nepochybně dobrou vizitkou městské policie i Policie ČR," dodává.

Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská podotýká, že by metropole navzdory poslednímu úspěchu neměla usnout na vavřínech. "Třetí místo není první a pořád je co zlepšovat. Máme tady různé podivné podnikatele i drogovou scénu, které je potřeba potírat. Také nesmíme opomenout různá drobná napadení a potyčky související s alkoturismem," upozorňuje.

Pokud se Pražané budou chtít vypravit někam, kde se budou cítit bezpečněji, zbývá jim už jen Taipei s Tokiem. Tchaiwanská metropole dokonce žebříček zveřejněný CNBC ovládla. "Město je tak bezpečné, že byste se měli více starat o počasí než o svou peněženku. I když můžete svůj notebook nechat bez dozoru v kavárně a očekávat, že tam bude, až se vrátíte. Totéž ale nemusí platit o vašem deštníku," upozorňuje světoznámý průvodce Lonely Planet.

A jak to vypadá v druhém nejbezpečnějším Tokiu? "Jsou města, jsou velká města... a pak je tu Tokio. Připravte se, protože výlet do Tokia vás přinejmenším přemůže. Ve skutečnosti vás tento pocit přemožení nikdy neopustí. Je tu tolik rozmanitosti a nekonečných míst k objevování. Být nejlidnatějším městem na světě, dokážete si představit, že je to trochu šílené," vysvětluje cestovatelský server Sommer Tage.

Kde se cestovatelé cítí nejvíc bezpečně:

1. Taipei
2. Tokyo
3. Praha
4. Kodaň
5. Singapur

Zdroj: pojišťovna William Russel

Související obsah

Cestovní pojišťovna William Russell porovnávala též úroveň hotelů a v té už metropole tolik neexceluje. Umístila se na deváté příčce. Lépe je na tom například i Buenos Aires. "Celkově je kvalita ubytování nejen v Praze, ale i v celé České republice na velmi vysoké úrovni. To mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti. Pokud české hlavní město porovnáte například s Francií nebo Belgií, tak jsme s kvalitou poskytovaných služeb několik kroků před nimi," říká prezident Asociace hoteů a restaurací ČR Václav Stárek.

"Většina hotelových řetězců na náš trh vstupovala až po 90. letech. Hotely u nás jsou proto jedny z nejnovějších. I historické budovy jsou u nás většinou zrekonstruované," dodává Stárek.

 Karlův most obsadily stovky jogínů. Společný Pozdrav slunci trval hodinu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz