Domácí

Sníh komplikuje dopravu. Strom spadl na vůz na Trutnovsku, řidič zemřel

Do Česka se vrátila pořádná zima, a napilno tak mají záchranné složky. Při ranní nehodě v Praze zemřel člověk. Další přišel o život na Trutnovsku poté, co na jeho vůz spadl strom. V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

Záchranné složky vyjížděly v sobotu kolem páté ráno k nehodě na Radotínském mostě ve směru na D1 v Praze. "Zasahujeme u nehody dodávky a nákladního automobilu," informovali na twitteru pražští hasiči.

49letý muž při nehodě zemřel. "Spolujezdec jednoho z vozů utrpěl velmi vážná poranění, kterým na místě podlehl. Nakonec byl odvezen do nemocnice k další péči pouze jeden z řidičů, muž ve věku 44 let, který měl pouze po těle drobné oděrky. Jel preventivně k vyšetření do Fakultní nemocnice v Motole" doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Související obsah

Jednotky zasahovaly v sobotu krátce před půl desátou dopoledne také u tragické nehody na silnici č. 14 v Hertvíkovicích na Trutnovsku. "Na projíždějící vůz spadl strom, uvnitř zemřel řidič. Hasiči museli strom rozřezat a oběť vyprostili," sdělili policisté.

V Praze se v ulici Argentinská srazila krátce před druhou hodinou odpoledne tramvaj se sypačem. Událost se podle informací hasičů obešla bez zranění.

Na Trutnovsku v sobotu ráno skončil linkový autobus v příkopu. "Hasiči zabezpečili místo ranní dopravní nehody linkového autobusu, který havaroval do příkopu u obce Hajnice. Nikdo nebyl zraněn. Tři cestující jsme pomohli převézt, vyproštění autobusu zabezpečí specializovaná firma," sdělili hasiči na sociální síti. V Horním Maršově zase skončilo auto v korytě řeky. Zranil se jeden člověk. U Lipovky na Rychnovsku zapadl sypač. V Batňovicích na Trutnovsku se srazil zase sypač s autem.

Hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali od sobotních 6:00 do 9:00 u 26 událostí v souvislosti se sněhem. "Jedná se převážně o zapadlé autobusy, sypače a osobní automobily na silnicích II. a III. třídy. Vše se obešlo bez zranění a velkých škod," uvedli na twitteru moravskoslezští hasiči.

Policisté kvůli vydatné sněhové nadílce uzavřeli silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem.​ Řada cest napříč Českem je kvůli vrstvě nového sněhu podle webu dopravniinfo.cz sjízdná se zvýšenou opatrností. Řidiči by proto měli dávat na cestách velký pozor.

V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Podle horské služby se dají očekávat laviny středních rozměrů, které se většinou zastaví ještě na svahu. Na hřebenech je aktuálně 20 až 60 centimetrů sněhu.

Výstraha před sněhem

Výstraha před sněhem platí od pátečních 22:00 do sobotního odpoledne pro část Pardubického, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Za 24 hodin může podle meteorologů napadnout až 15 centimetrů nového sněhu.

"Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor mít i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách je třeba dodržovat pokyny horské služby," radí na webu Český hydrometeorologický ústav.

Varování platí také pro část Středočeského, Jihočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje a Vysočinu od soboty.

Na Ústecku napadlo už 15 centimetrů sněhu, v Ostravě a Beskydech 25 centimetrů. "Sněžení bude ustávat od jihovýchodu v sobotu během odpoledních hodin. Na horách bude sněžit trvale a vydatně," řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

Výstraha před sněhovými jazyky

Meteorologové varují také před sněhovými jazyky od pátečních 22:00 v části Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje. Od soboty pak platí výstraha také pro část Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého kraje a Vysočinu.

ČHMÚ očekává problémy v dopravě. Některé komunikace mohou být totiž nesjízdné. "Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování je třeba sledovat dopravní zpravodajství. Na horách zase dodržovat pokyny horské služby," apelují meteorologové.

A s chladným počasím je potřeba počítat také po víkendu. Podle předpovědi meteorologů budou dny oblačné až zatažené, místy bude i přechodně polojasno. V noci budou teploty padat až k 7 °C, při zmenšené oblačnosti k 11 °C. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 až 3 °C.

Počasí ve středu komplikovalo v Česku dopravu. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz