Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Chumelenice a silné mrazy. O víkendu udeří zima z východu

Zima dá o sobě v Česku zase pořádně vědět. O víkendu se dočkáme sněhu, počítat však v následujících dnech musíme také se silnými mrazy. V noci totiž pořádně přituhne a teploty klesnou hluboko pod nulu.

Meteorologové očekávají, že ve čtvrtek může v Beskydech napadnout i 10 centimetrů nového sněhu. Ráno bylo v celém Česku mrazivé. Přes den naměříme maximálně 3 °C, v  noci se může vytvářet náledí a zmrazky. A s mrazy počítají odborníci také o víkendu, navíc bychom se sněhové pokrývky mohli dočkat téměř na celém území republiky.

"Rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu nad Evropou se bude zvolna vyplňovat. O víkendu bude do střední Evropy postupovat tlaková níže od východu. Na počátku nového týdne bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže nad centrálním Středomořím. Postupně se naše území dostane pod vliv rozsáhlé tlakové výše nad východní Evropou," informoval na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

pátek bude oblačno až zataženo, ojediněle na východě území může i sněžit. V noci teploty klesnou až k 6 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce může být i 8 °C. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 1 až 3 °C.

Sobota bude ve znamení zatažené oblohy. Počítat však musíme se sněžením, na horách i s vydatnějším. Noční teploty spadnou na 5 °C, na západě můžeme naměřit i 7 °C. Během dne se teploty vyšplhají maximálně na 1 °C. Meteorologové navíc varují, že se mohou tvořit i sněhové jazyky.

neděli bude zataženo a stejně jako den předtím bude sněžit. Během dne však budou srážky ustávat a ubude také oblačnosti. V noci se teploty sníží až na 5 °C, přes den se zvednou maximálně na 2 °C.

Související obsah

pondělí předpovídají meteorologové polojasno až oblačno, ojediněle se objeví i sníh. Během dne se však obloha zatáhne a srážek přibude, místy mohou být i dešťové. V noci pořádně přituhne a teploty se budou pohybovat kolem 7 °C, při zmenšené oblačnosti i kolem 9 °C. Přes den teploměry naměří maximálně 2 °C.

Další dny budou oblačné až zatažené, místy bude přechodně i polojasno. Oteplení se však nedočkáme a v noci budou teploty padat až k 7 °C, při zmenšené oblačnosti k 11 °C. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 až 3 °C.

Návrat zimního počasí ve středu pořádně zkomplikoval dopravu v Česku. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz